Turniej Muzyków Prawdziwych - zobacz i posłuchaj wykonawców z poprzednich edycji
AKTUELLES | 09-07-2018
IV Turniej Muzyków Prawdziwych zbliża się wielkimi krokami, a my już teraz mamy dla Państwa wyjątkową niespodziankę, która umili oczekiwanie na tegoroczną edycję. Zapraszamy na nasz kanał YouTube, gdzie od dziś oglądać można archiwalne można nagrania z przesłuchań do II i III edycji Turnieju!
Dotychczasowe edycje Turnieju Muzyków Prawdziwych zgromadziły ponad pięciuset wykonawców z najróżniejszych zakątków Polski. Wielobarwność muzyki ludowej, jej różnorodne, nowe, czasami zaskakujące, interpretacje już we wrześniu po raz kolejny zabrzmią w Filharmonii w Szczecinie.

Turniej Muzyków Prawdziwych: kapela Dobrzeliniacy. Cała playlista składająca się z 92 filmów znajduje się TUTAJ

.

Tymczasem zapraszamy na kanał YouTube Filharmonii, na którym już od dziś można obejrzeć nagrania z przesłuchań do dwóch poprzednich edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych. Oczekiwanie na tegoroczną edycję, która rozpocznie się już 6 września 2018 r., umilą Państwu najlepsze wykonania muzyki tradycyjnej.

Turniej Muzyków Prawdziwych: grupa wokalna Swada. Cała playlista składająca się z 92 filmów znajduje się TUTAJ

.

Turniej Muzyków Prawdziwych: Jakub Karpuk. Cała playlista składająca się z 92 filmów znajduje się TUTAJ

.

Za realizacje filmów dziękujemy Piotr Baczewski Muzyka Zakorzeniona.

Jednocześnie przypominamy, że jeszcze do 27 lipca trwać będzie rekrutacja do IV Turnieju Muzyków Prawdziwych. Zgłaszać się mogą muzycy wierni tradycji i interpretujący ją na nowo.

Turniej rozgrywa się w czterech kategoriach muzycznych:
I. soliści instrumentaliści;
II. soliści wokaliści;
III. zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne (do sześciu osób);
IV. zespoły śpiewacze (do sześciu osób).
W kategorii taneczno-muzycznej mogą brać udział pary taneczne z własną kapelą (w łącznym składzie do 6 osób).

Muzycy i pary taneczne mogą zgłaszać się wypełniając formularz na stronie internetowej turniej.filharmonia.szczecin.pl lub w wersji papierowej na adres Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48, 70-515 Szczecin z dopiskiem: IV Turniej Muzyków Prawdziwych. Zgłoszenie powinno zawierać nagrania co najmniej 3 utworów. W przypadku zgłoszeń internetowych można zamieścić linki do utworów zamieszczonych w internecie, a w przypadku zgłoszeń papierowych załączyć wykonania na nośniku cd/dvd/ pendrive.

Turniej Muzyków Prawdziwych: Orkiestra Kurpiowska. Cała playlista składająca się z 92 filmów znajduje się TUTAJ.

Laureaci Turnieju Muzyków Prawdziwych wystąpią na koncercie finałowym 9 września 2018 r. w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Wśród muzyków, którzy wykonają dodatkowy utwór jury wybierze laureata nagrody specjalnej, którą jest koncert w Filharmonii w Szczecinie w 2019 roku.

Poza częścią konkursową w programie Turnieju między innymi koncert inauguracyjny, pokaz filmu, wystawa, warsztaty muzyki tradycyjnej i warsztaty dla dzieci oraz Dom Tańca.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Turnieju Muzyków Prawdziwych turniej.filharmonia.szczecin.pl
Juli 2018
24AUGFr, 19:00
Jaki jest wolności smakSinfonisches Konzert