13SIEnd, 19:00
Premiera płyty „I żyli długo i w Szczecinie”
koncert
  • Malina Prześluga-Delimata - teksty piosenek
  • Jolanta Szczepaniak - przygotowanie wokalne
  • Miłosz Bembinow - dyrygent
Muzyczny świat, rodem z produkcji Walta Disneya, który stworzył Mateusz Czarnowski komponując swoje szczecińskie melodie, ożyje za sprawą wspaniałego rodzinnego koncertu. W Teatrze Letnim, podczas tajemniczego sierpniowego wieczora, będzie także miała premierę najnowsza płyta Filharmonii - „I żyli długo i w Szczecinie”.

Bohater opowieści będzie niepozorny, bo na co dzień nie zwracamy na niego większej uwagi. Po prostu jest. Otacza nas będąc świadkiem tego, kim jesteśmy. Szczecin – bo nim mowa – tego dnia zmieni się w super bohatera!

Wszyscy wiemy, że mieszkamy w mieście rond, magnolii i pasztecików. Regionalnych akcentów jest tu tak dużo, że można by o nich śpiewać piosenki! Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, wspierana przez młodych szczecińskich wokalistów, nagrała płytę „I żyli długo i w Szczecinie”. Podczas koncertu pod tym samym tytułem, niczym Alicja, która pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do nory i znalazła się w świecie pełnym bajkowych stworów autorzy, zabiorą nas w niesamowitą podróż pełną szczecińskich historii. Rodzinny koncert w Teatrze Letnim to propozycja na fantastyczny wakacyjny wieczór 13 sierpnia 2017.

Muzyczny świat, rodem z produkcji Walta Disneya, ożyje za sprawą wspaniałego rodzinnego koncertu. Usłyszymy tam utwory, z nowej płyty, o bajkowych tytułach: „Piegi Oriona”, „Stoczniowe ZOO”, „Czekoladowe miasto” czy „Nie nad morzem”. Teksty do melodii Mateusza Czarnowskiego stworzyła Malina Prześluga-Delimata młoda, bardzo ceniona dramatopisarka i autorka bajek dla dzieci.

Będzie to koncert o Szczecinie i dla Szczecina. Z dziećmi i dla dzieci. W taki sposób złożymy hołd wszystkiemu, co jest naszym lokalnym powodem do dumy. Temu, co szczecińskie!
Partnerami wspierającymi płyty "I żyli długo i w Szczecinie" są Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno, Radio Szczecin, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi oraz Stobno Records.

Patronami medialnymi płyty "I żyli długo i w Szczecinie" są Qlturka.pl oraz Świerszczyk.
Partnerzy wspierający
Patronat medialny
SZCZEGÓŁY
Premiera płyty „I żyli długo i w Szczecinie”