Uroczysta premiera filmu "Kurier"

AKTUALNOŚCI | 11-03-2019
W poniedziałek 11 marca w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego pod tytułem "Kurier". Orkiestra Filharmonii w Szczecinie nagrała muzykę, która towarzyszy najnowszemu obrazowi reżysera i stanowi tło niezwykłej opowieści o Janie Nowaku-Jeziorańskim.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Szymona Bywalca nagrała utwory skomponowane specjalnie dla filmu przez Jana Duszyńskiego. Ten duet kompozytorsko-dyrygencki spotyka się z Pasikowskim nie pierwszy raz - obaj panowie odpowiedzialni są m. in. za muzykę do "Jacka Stronga".

Nowy film reżysera hitów „Jack Strong” czy „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją i zdarzeniami z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Producentami wysokobudżetowej produkcji są Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio. Odtwórcą głównej roli jest Philippe Tłokiński. W obsadzie znaleźli się też m.in. Patrycja Volny, Adam Woronowicz, Jan Frycz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski.

Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnychmówi o filmie Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta „Kuriera”.

Pośród międzynarodowej obsady filmu zobaczymy wschodzące nazwiska nowego pokolenia: odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński („Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego) i Patrycja Volny („1983” – pierwszy polski serial Netflixa) oraz plejadę polskich gwiazd: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Grzegorz Małecki i Jan Frycz.

Film będzie można oglądać w kinach od 15-go marca.

Więcej o filmie.

Obejrzyj zwiastun filmu

Lipiec 2020
JUTRO05 LIPnd, 12:00