V urodziny nowej Filharmonii

Piąte urodziny i mnóstwo urodzinowych atrakcji!

AKTUALNOŚCI | 05-09-2019
Urodziny, urodziny, urodziny! To już 5 lat nowej Filharmonii! Z tej okazji zaplanowaliśmy wyjątkowe zwiedzanie, rodzinny piknik (UWAGA, przenieśliśmy go do budynku!), koncert i premierę filmu o młodym dyrygencie. Do tego masa niespodzianek, konkursy z nagrodami podczas pikniku, urodzinowy tort w przerwie wieczornego koncertu i specjalne ceny wszystkich naszych produktów w kasie i sklepie internetowym. A dla tych, którzy, tak jak nasz budynek, mają urodziny 5 września - specjalna niespodzianka w kasie!

Urodzinowe atrakcje 5 września

Pierwszy koncert w nowej siedzibie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbył się 5 września 2014 r. Wydarzenia inaugurujące naszą działalność w budynku u zbiegu ulic Małopolskiej i Matejki trwały aż tydzień i, pod hasłem ƒorte. ƒortissimo. ƒilharmonia (głośno, głośniej, filharmonia) rozpoczęły wielkie święto muzyczne, które trwa do dziś!

Po pięciu wspaniałych latach przyszedł czas na świętowanie, na które 5 września zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina i entuzjastów Filharmonii. Szykujemy zwiedzanie, podczas którego zajrzymy na backstage i do innych, na co dzień niedostępnych miejsc oraz piknik rodzinny. Wieczór rozpoczniemy koncertem naszych zdolnych muzyków tworzących Accord-Strings Ensemble, a zakończymy premierą filmu Mateusza Żeglińskiego ukazującego pracę naszej orkiestry symfonicznej z perspektywy młodego dyrygenta.

Szczegółowy plan urodzinowego świętowania TUTAJ.

Z okazji urodzin w naszym sklepie internetowym oraz w kasie przez cały dzień będzie można skorzystać z wyjątkowej promocji - wszystkie nasze produkty, od płyt po książki i koszulki, będzie można kupić ze zniżką 20%. A co w sklepie i kasie poza znanymi wszystkim produktami? Urodzinowe nowości! Dwie kameralne płyty muzyków naszej orkiestry - koncertmistrza Pawła Maślanki oraz altowiolistki - Magdaleny Micke. To także najnowsza płyta Atom Atring Quartet z kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego oraz... nowa książeczka dla najmłodszych melomanów i znane już niektórym puzzle.

Soliści Filharmonii kameralnie

Paweł Maślanka od 2010 roku pełni funkcję koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmoniii w Szczecinie, z któą występuje również jako solista. Jest współzałożycielam orkiestry kameralnej West Side SInfonietta, prowadzi równiez działalność pedagogiczną jako adiunkt w Akademii Sztuki w Szczecinie. Płyta „Żeleński|sonaty|Rutkowski”, to wydawnictwo zawierające dwie wyjątkowe sonaty na fortepian i skrzypce dwóch polskich kompozytorów - Władysława Żeleńskiego i Antoniego Rutkowskiego.

Magdalena Micke jest altowiolistką, muzykiem solistą Orkiestry Symfonicznej Filharmoniii w Szczecinie. Doświadczenie Kameralne zdobywała m. in. pod okiem Mai Nosowskiej czy członków Royal String Quartet. Od 2017 roku współtworzy Karłowicz Quartet. Płyta „Clarke|Bax|Sonaty”, to niemal 50 minut wypełnionych sonatami na altówkę i fortepian Rebeci Clarke i Arnolda Baxa.

Obie płyty naszych zdolnych muzyków będzie można kupić 5 września w urodzinowej cenie 20 zł.

Atom String Quartet PENDERECKI

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. Jego wielokrotne występy w Filharmonii jako artysta-rezydent cieszyły się ogromną popularnością.

Na płycie PENDERECKI znalazły się opracowania utworów – jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów Krzysztofa Pendereckiego – Capriccio na tubę solo, Trzy miniatury na klarnet i fortepian, Trzy utwory w dawnym stylu, Suity na wiolonczelę solo oraz Preludium na klarnet solo.

Płytę będzie można kupić 5 września w urodzinowej cenie 28 zł.

Muzyczna książeczka dla małych melomanów

Książeczka „Idę do Filharmonii” autorstwa Aleksandry Grzesiek, to najnowsza propozycja dla maluchów w wieku 1-3 - nieco starszych niż te dzieci, dla których jest kontrastowy Pierwszy dyrygent, a nieco młodszych niż te, które z rodzicami czytują "W filharmonii koncert będzie". Książeczka jest dźwiękonaśladowcza, a więc wymaga kreatywności rodzica i malucha przy wydawaniu tych wszystkich dźwięków, które spotkać można idąc do Filharmonii.

Książeczka ma ilustracje o wysokim kontraście, co oznacza, że mogą z niej także korzystać dzieci z dysfunkcją wzroku. Ich autorką jest znana i ceniona ilustratorka książek dla dzieci -  Joanna Bartosik.

Nową książeczkę będzie można kupić 5 września w urodzinowej cenie 23 zł.

Kto jeszcze ma urodziny 5 września?

5 września to nie tylko urodziny naszej nowej siedziby. To także z pewnością urodziny części naszych melomanów. Na wszystkich tych, którzy świętują tego dnia własne urodziny, będą czekać w kasie wyjątkowe, urodzinowe niespodzianki - bilety na wybrane koncerty. Szczegóły w kasie Filharmonii czynnej od godziny 13:00. Liczba biletów jest ograniczona.

Sponsorem V urodzin nowej Filharmonii jest Netto.
Parterami V urodzin nowej Filharmonii są: BMW, Asprod i Hotel Radisson

01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online
02MAJnd, 19:00