Nowe dzwonki na SOUNDLAB

AKTUALNOŚCI | 14-10-2016
Pomóż nam wybrać nowy dzwonek, który będzie wykorzystywany przy wydarzeniach z cyklu SOUNDLAB! Przesłuchaj całą playlistę i zagłosuj na najlepszy dźwięk!
Zegarem w Filharmonii jest dzwonek. To on podpowiada nam ile czasu zostało do rozpoczęcia koncertu. Wszystkie cykle posiadają ten sam dźwięk dzwonka, ale SOUNDLAB jest inny. Przełamuje konwencję standardowego myślenia o Filharmonii, dlatego potrzebuje innej oprawy.

Dzwonki wygenerowała Katarzyna Krakowiak na potrzeby wystawy „Architektura muzyką przestrzeni”, prezentowanej w Filharmonii w trakcie wakacji 2016 r. Każdy z tych dźwięków powstał podczas wizyty artystki w budynku.

Dzwonki powstały z dźwięków technicznych i ujawniają kształt budynku. Artystka projektując je starała się oddać wielkość bryły oraz kształt towarzyszącej mu przestrzeni.

Przesłuchaj całą, 23-sekundową playlistę i zagłosuj, klikając kciuk w górę pod filmem, który według Ciebie powinien zostać dzwonkiem cyklu SOUNDLAB. Jeżeli nie masz konta Google, możesz wysłać swój głos mailem na adres socjal@filharmonia.szczecin.pl. Kciuki w dół nie będą się liczyć do ostatecznej punktacji. Na Wasze głosy czekamy do 7 listopada 2016.

>>>PLAYLISTA W SERWISIE YOUTUBE<<<

SOUNDLAB to filharmoniczne laboratorium muzyki elektronicznej, gdzie dokonuje się żywa komunikacja pomiędzy muzykami, słuchaczem a przestrzenią. Niezwykła bryła Filharmonii w Szczecinie służy za formę, w której wzajemnie przenikają się dźwięk i architektoniczny kształt, uzmysławiając nam, że komplementarność jest cechą wszystkich dziedzin sztuki. Formuła cyklu, który można nazwać muzyczno-architektoniczną sekwencją dźwięku, pozwala na prezentację bardzo różnorodnych brzmieniowo propozycji.

Limuzyną na koncert
12-10-2016 13:49
Marzec 2021
04MARcz, 19:00