Ostatnie dni konkursu na szkolne strefy harmonii!

AKTUALNOŚCI | 23-10-2018
To ostatnie chwile na udokumentowanie już istniejącej strefy lub stworzenie nowej. Szkoły podstawowe z województwa zachodniopomorskiego mają czas do 31 października na zgłoszenia do konkursu!
W 2017 roku Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła konkurs na szkolne strefy harmonii. Właśnie trwa druga edycja – ma na celu nie tylko nagrodzenie najlepszych przestrzeni relaksu, w których słuch może odpocząć a zdolność do koncentracji zregenerować się, ale też promowanie odpowiedzialnej postawy, pozwalającej na bezpieczne i radosne „kolekcjonowanie dobrych dźwięków” od najmłodszych lat.

Jeśli myślicie, że stworzenie strefy harmonii w szkole wymaga wielkich nakładów finansowych – mylicie się! Wymaga tylko i aż sporego zaangażowania nauczycieli, uczniów i rodziców. Pierwszą edycję wygrała Szkoła Podstawowa w Reczu, która w nagrodę otrzymała sprzęt audio w postaci gramofonu i wydawnictwa muzyczne, a dzięki wsparciu partnera kampanii, firmie ECOPHON – także materiały do dalszego wyciszenia strefy. Wartość nagród przekroczyła kilka tysięcy złotych, a SP w Reczu stała się także partnerem akcji. Poniżej prezentujemy film przesłany nam przez opiekuna strefy w Reczu. Z własnej inicjatywy stworzyli go sami uczniowie, którzy postanowili pokazać nam, że ich strefa harmonii, po niemal roku działalności, ma się świetnie i jest miejscem chętnie przez nich odwiedzanym. Możecie zobaczyć, że przede wszystkim liczy się tam muzyka, humor, dobra atmosfera i zasada: nie hałasujemy.

Na zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu czekamy do 31 października 2018 r. W konkursie mogą wziąć udział grupy (maksymalnie 30-osobowe) uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Strefy mogą mieć formę wydzielonych pokojów gier czy lektury, przestrzeni wyciszonych lub takich, w których rozbrzmiewają dobre dźwięki. Jedna szkoła może zgłosić jeden projekt. Propozycje należy zgłaszać mailowo na adres: usłysz@filharmonia.szczecin.pl, a wszystkie szczegóły znaleźć można w regulaminie konkursu na stronie usłysz.filharmonia.szczecin.pl.
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online
05LIPpn, 21:00