akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki

Słyszę dobre dźwięki – nowa data konferencji

AKTUALNOŚCI | 14-11-2018
Jak dbać o słuch i ograniczyć hałas w najbliższym otoczeniu? Jak wykorzystywać dźwięki w pracy z dziećmi i młodzieżą? Jak pozyskać środki na działania edukacyjne? Na te pytania odpowiemy podczas konferencji „Słyszę dobre dźwięki”. Nowa data, to 21 lutego 2019 r. Już teraz zarezerwujcie ją dla nas!
Wszyscy chcemy jak najdłużej cieszyć się dobrą jakością dźwięku, zapewnianą przez własne uszy, jednak nie wiemy jak dbać o słuch, wstydzimy się mówić o problemach i szukać pomocy. Kampania „Słyszę dobre dźwięki” przypomina melomanom, czym są dobre dźwięki, a także aktywizuje do bardziej świadomego odbioru muzyki i pielęgnacji słuchu. Wspólnie z partnerami kampanii organizujemy spotkania branżowe jak np. seminaria dotyczące normy akustycznej przeznaczone dla architektów. Projektujemy i przeprowadzamy gry edukacyjne dla młodzieży, w trakcie których trzeba uruchomić wszystkie zmysły i wczuć się w różne role – nawet… pszczół. Dzięki współpracy z Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” przy każdej okazji badamy też słuch naszych melomanów. Od 2018 roku kampania „Słyszę dobre dźwięki” objęta została Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Zapraszaliśmy na bezpłatne badania słuchu, wydarzenia edukacyjne dla dzieci, nieszablonowe wydarzenia artystyczne w przestrzeni miejskiej i siedzibie Filharmonii, a teraz zapraszamy do udziału w wyjątkowej akcji edukacyjnej przeznaczonej dla dorosłych – konferencji połączonej z warsztatami.

Z przyczyn niezależnych od Filharmonii zaplanowana na 15 listopada konferencja „Słyszę dobre dźwięki” została przeniesiona na 21 lutego 2019 r. Zmiana dotyczy jedynie daty konferencji – program, prelegenci i warsztaty dla uczestników nie zmieniają się.

Zapraszamy już teraz do zapoznania się z programem konferencji.

Celem konferencji „Słyszę dobre dźwięki” jest zwrócenie uwagi na otaczający nas hałas oraz poznanie sposobów na jego ograniczenie w przestrzeni oraz „oswojenie” poprzez wykorzystanie różnorodnych narzędzi edukacyjnych i aktywizujących. Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, animatorów i przedstawicieli sektora pozarządowego, zainteresowanych tematem wykorzystywania dźwięków w pracy z najmłodszymi, szukania środków na projekty podnoszące wiedzę czy aktywizacji społeczności lokalnych w działania proekologiczne. Do występu podczas otwierającego konferencję panelu eksperckiego oraz do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy specjalistów-praktyków w swoich dziedzinach. Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Rejestracja

Uwaga! W ramach konferencji odbędą się dwa bloki warsztatowe - w każdym z dwóch bloków należy wybrać tylko jeden: ten, w którym chcecie Państwo uczestniczyć. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas potwierdzenia udziału z informacją o warsztatach.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Kingą Rabińską (k.rabinska@filharmonia.szczecin.pl).
Muzyczne wspomnienia
09-11-2018 15:26
Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00