Kto Ty jesteś? Odpowiadają najmłodsi [VIDEO]

AKTUALNOŚCI | 11-11-2018
Młodzi uczestnicy sobotnich warsztatów "Państwo - miasto" interpretowali hasło konkursu "Kto Ty jesteś?", odpowiadając bezpośrednio na to pytanie oraz interpretując twórczo utwór "Tutaj", który opowiada o przynależności do miejsca, gdzie czujemy się dobrze, bezpiecznie i u siebie - jak w domu.

Jak za pomocą muzyki, śpiewu i tańca odpowiedzieć na pytanie Kto Ty jesteś? Jak pokazać przynależność do miejsca, gdzie czujemy się dobrze, bezpiecznie i u siebie? Jak, różniąc się od innych osób, robiąc różne rzeczy, stworzyć coś wspólnego? Uczestnicy sobotnich warsztatów Państwo-miasto już to wiedzą i odpowiedzą Państwu na to pytanie. Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego ich niesamowitą pracę.

Wszystko zaczęło się o godzinie 10:00. Prawie 40 uczestników warsztatów zostało zaproszonych na salę kameralną Filharmonii w Szczecinie, gdzie został im zaprezentowany utwór "Tutaj". Następnie dzieci zostały podzielone losowo na trzy, pracujące w różnych przestrzeniach Filharmonii, grupy: instrumentaliści (sala kameralna), tancerze (poziom IV) i wokaliści (sala prób 2). Każda z grup miała w swojej dziedzinie nauczyć się interpretacji utworu - jego słów, melodii, dynamiki i brzmienia w celu wspólnego wykonania utworu na zakończenie warsztatów. Warsztatowiczów prowadzili najlepsi z najlepszych specjaliści i edukatorzy: instrumentalistów Dominika Sobkowiak, tancerzy Michał Bogusławski, wokalistów Jolanta Szczepaniak, a wszystkim towarzyszył pianista Krzysztof Baranowski.

Po skończonych warsztatach grupy ponownie spotkały się na sali kameralnej, aby uczestniczyć w próbie wspólnego wykonania utworu. Finał i efekt ich ciężkiej pracy oglądała najpierw najważniejsza widownia, czyli rodzice, opiekunowie i bliscy młodych warsztatowiczów. To dla nich utwór "Tutaj" został przez dzieci zagrany, zatańczony i zaśpiewany na podsumowanie kilkugodzinnych warsztatów.

Warsztaty oraz finał były rejestrowane przez ekipę filmową (Bez Żaluzji, Kamera Jazda). Po zakończeniu warsztatów montażyści przez 5 godzin składali w całość materiały audio-video z czterech kamer i stworzyli krótki reportaż, który tego samego dnia, tj. 10 listopada, o godz. 19:00 otworzył oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na etiudę filmową pt. "Kto Ty jesteś". Dziś prezentujemy go Państwu. O tym, kim są i że "Tutaj" jest najpiękniej opowiedzą Państwu najmłodsi.

Projekt "Jesteśmy w domu" sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.
Muzyczne wspomnienia
09-11-2018 15:26
01MAJsb, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskabezpłatna premiera online