S(twórczyni) - wystawa prac Justyny Machnickiej

AKTUALNOŚCI | 16-01-2019
Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy na wernisaż wystawy "S(twórczyni)" Justyny Machnickiej, który odbędzie się 17 stycznia o godz. 17.00 w Galerii przy Cerkwi. Wstęp wolny.
Wystawa pt. S(twórczyni) będzie prezentacją wybranych plakatów z lat 2012-2018. Wśród prac znajdą się plakaty autorskie oraz plakaty do wydarzeń kulturalnych.

Justyna Machnicka -projektantka graficzna, plakacistka. Zajmuje się projektowaniem znaków graficznych, plakatów, wydawnictw oraz serwisów internetowych. Pracuje na Akademii Sztuki w Szczecinie w Katedrze Grafiki Projektowej na Wydziale Sztuk Wizualnych. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Dyplom magisterski z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Znaku i Identyfikacji Wizualnej. Doktorat w dziedzinie sztuki plastyczne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pięciokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom w zakresie projektowania graficznego w roku 2004/2005. Laureatka dorocznego, ogólnopolskiego konkursu dla adeptów polskich uczelni kształcących projektantów: „Najlepsze polskie dyplomy projektowe” – praca zakwalifikowana do wystawy w Cieszynie / Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości (2006). Plakaty jej autorstwa znalazły się w albumie Oto sztuka polskiego plakatu wydawnictwa Bosz. Organizatorka Międzynarodowego Przeglądu Plakatu Autorskiego Roller Poster. Współzałożycielka szczecińskiej Fundacji Generalnie Sztuka.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 stycznia o godz. 17.00 w Galerii przy Cerkwi. Wstęp wolny.
Lipiec 2020
DZIŚ05 LIPnd, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
DZIŚ05 LIPnd, 19:00