MISTERIOSO, Filharmonicy kameralnie

W samo południe do Filharmonii - nowa propozycja dla całych rodzin

AKTUELLES | 24-06-2019
Wraz z nowym sezonem zapraszamy Państwa z całymi rodzinami w samo południe na kameralne spotkania ze szczecińskimi filharmonikami. Filharmonicy kameralnie w nowej, niedzielnej odsłonie, to propozycja, która pozwoli spędzić dzień w pięknych wnętrzach Filharmonii i każdemu, niezależnie od wieku, zaoferuje spotkanie z muzyką i nie tylko.
Koncerty Filharmonicy kameralnie w minionych sezonach artystycznych niejednokrotnie gościły w sali księżycowej. Kameralne muzyczne spotkania z członkami orkiestry to wszak dla każdego melomana doskonała okazja do poznania ich z innej niż symfoniczna strony. Wraz z sezonem 2019/2020 kontynuujemy prezentowanie Państwu umiejętności i pasji naszych muzyków - tym razem jednak o innej godzinie i w zmienionej, bo rodzinnej, formie.

Z dzieckiem do Filharmonii

Kameralne koncerty będą odbywać się w wybrane niedziele (w I połowie sezonu będzie to 27 października i 8 grudnia) o godzinie 12:00. Tych z Państwa, którzy chcieliby ten niedzielny czas spędzić z najbliższymi, ale jednocześnie obawiają się, że prezentowany program może być za trudny dla najmłodszych, uspokajamy - Filharmonicy kameralnie to nie tylko muzyka klasyczna, ale także połączony z koncertem Salonik Wiolinowy. Właśnie w saloniku, przestrzeni dedykowanej dzieciom, mają one możliwość podczas warsztatów aktywnie tworzyć, eksperymentować i odkrywać świat muzyki podczas gdy ich opiekunowie biorą udział w koncercie.

Nie tylko muzyka

Koncert i warsztaty w samo południe to jednak nie wszystko, co mamy dla Państwa. Niedzielną wizytę w Filharmonii będzie można połączyć ze spotkaniem z inną niż muzyka dziedziną sztuki. Poziom 4., czyli galeria na czwartym piętrze, to umieszczona bezpośrednio pod geometrycznym dachem kulminacyjna przestrzeń budynku. Rozjaśniające ją światło dzienne wpadające przez charakterystyczne świetliki z mlecznego szkła sprawia, że prace najlepszych polskich i zagranicznych artystów goszczące w galerii nabierają niespotykanego nigdzie indziej uroku. Poziom 4. to galeria funkcjonująca bardzo intensywnie - co miesiąc prezentuje dzieła innych artystów - dlatego bywając na niedzielnych koncertach naszych filharmoników zawsze warto zawędrować na najwyższe piętro budynku, by obejrzeć nową wystawę.

Coś dla ciała

Jako, że nie samą sztuką człowiek żyje, a czas spędzony w jej towarzystwie potrafi płynąć wyjątkowo szybko nie zapomnieliśmy też o strawie dla ciała. Zapraszamy także do naszej kawiarni, w której zawsze czekają na Państwa autorskie cukiernicze słodkości, aromatyczna kawa i herbata, czy pyszne koktajle. Dodatkowo niedziele, w które będziemy prezentować koncerty z cyklu Filharmonicy kameralnie, w Cafe Symfonia będzie można wraz z całą rodziną zjeść obiad, by nabrać energii przed pozostałą częścią rodzinnego dnia.

Na koncerty z cyklu Filharmonicy Kameralnie połączone z odwiedzinami w galerii Poziom 4., Salonikiem Wiolinowym dla dzieci i lunchem w naszej kawiarni zapraszamy już w nowym sezonie artystycznym. Niedziela spędzona w Filharmonii w gronie rodziny czy przyjaciół z pewnością dostarczy Państwu niezapomnianych, nie tylko muzycznych, wrażeń i będą doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną i pokazanie naszego budynku gościom i znajomym.
Juli 2020
05JULSo, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05JULSo, 19:00