Filharmonicy kameralnie

KONZERTREIHEN
Wraz z sezonem 2019/2020 kontynuujemy prezentowanie umiejętności i pasji naszych muzyków - tym razem jednak o innej godzinie i w zmienionej, rodzinnej formie.

Koncerty będą odbywać się w wybrane niedziele (w I połowie sezonu będzie to 27 października i 8 grudnia) o godzinie 12:00. Tych z Państwa, którzy chcieliby ten niedzielny czas spędzić z najbliższymi, ale jednocześnie obawiają się, że prezentowany program może być za trudny dla najmłodszych, uspokajamy - Filharmonicy kameralnie to nie tylko muzyka klasyczna, ale także połączony z koncertem Salonik Wiolinowy. Właśnie w saloniku, przestrzeni dedykowanej dzieciom, mają one możliwość podczas warsztatów aktywnie tworzyć, eksperymentować i odkrywać świat muzyki podczas gdy ich opiekunowie biorą udział w koncercie.

Niedzielną wizytę w Filharmonii będzie można połączyć ze spotkaniem z inną niż muzyka dziedziną sztuki. Poziom 4., czyli galeria na czwartym piętrze, to umieszczona bezpośrednio pod geometrycznym dachem kulminacyjna przestrzeń budynku. Rozjaśniające ją światło dzienne wpadające przez charakterystyczne świetliki z mlecznego szkła sprawia, że prace najlepszych polskich i zagranicznych artystów goszczące w galerii nabierają niespotykanego nigdzie indziej uroku. Poziom 4. to galeria funkcjonująca bardzo intensywnie - co miesiąc prezentuje dzieła innych artystów - dlatego bywając na niedzielnych koncertach naszych filharmoników zawsze warto zawędrować na najwyższe piętro budynku, by obejrzeć nową wystawę.

Dodatkowo niedziele, w które będziemy prezentować koncerty z cyklu Filharmonicy kameralnie, w Cafe Symfonia będzie można wraz z całą rodziną zjeść obiad, by nabrać energii przed pozostałą częścią rodzinnego dnia.

Na koncerty z cyklu Filharmonicy Kameralnie połączone z odwiedzinami w galerii Poziom 4., Salonikiem Wiolinowym dla dzieci i lunchem w naszej kawiarni zapraszamy już w nowym sezonie artystycznym. Niedziela spędzona w Filharmonii w gronie rodziny czy przyjaciół z pewnością dostarczy Państwu niezapomnianych, nie tylko muzycznych, wrażeń i będą doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną i pokazanie naszego budynku gościom i znajomym.
April 2021
04APRSo, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINKostenlose Online-Premiere
05APRMo, 19:00