Wyniki 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych!

NEWS | 09-09-2019
Znamy już wyniki jubileuszowego 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych i Turnieju Tańca! W tym roku kolejny raz przybyło do nas wielu artystów, którzy stanęli w szranki w czterech kategoriach: soliści instrumentaliści, soliści wokaliści, zespoły instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne, zespoły śpiewacze. Odbył się oczywiście również Turniej Tańca.
W tym roku obradowały dwie niezależnie od siebie komisje Jury. Jury 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych w składzie: dr prof. Bogdan Matławski (przewodniczący), Jan Malisz oraz Alicja Choromańska-Hałas. Jury Turnieju Tańca w składzie Piotr Zgorzelski (przewodniczący), Sławomir Pawliński oraz Bartłomiej Miszczuk.

Jury 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych przyznało nagrody w kategoriach kapele, zespoły śpiewacze, solista wokalista, solista instrumentalista, a także nagrody specjalne i wyróżnienia.

Kategoria Kapele:
I Nagroda - Kapela Miód na serce (Łomża, woj. podlaskie)
II Nagroda - Kapela Ludowa Tkacze (Moszczenica, woj. łódzkie)
III Nagroda - FolkfouR (Gorzów Wielkopolski woj. lubuskie)
Wyróżnienie dla kapeli Cmolaskie Chłopoki (Kolbuszowa, woj. podkarpackie)

Kategoria Zespoły śpiewacze:
I nagroda - Skrzypnianki (Skrzypne, woj. małopolskie)
II nagroda - Akademia Głosów Tradycji (Gdynia, woj. pomorskie)
III Nagroda - Zespół Śpiewaczy Rutka (Goleniów, woj. zachodniopomorskie)
III Nagroda - Zespół śpiewaczy Babeczki z Zawitały (Zawitała woj. lubelskie)
Wyróżnienie dla Zespołu Śpiewaczy Rozkopaczewianki (Rozkopaczew, woj. lubelskie)

Kategoria Solista instrumentalista:
I Nagroda - Roman Wojciechowski (Sławno, woj. łódzkie)
II Nagroda - Radosław Biniek (Opoczno, woj. łodzkie)
III Nagroda - Paulina Jakoniuk (Zabuże, woj. mazowieckie)
III Nagroda - Małgorzata Kamińska (Majdan Królewski, woj. podkarpackie)

Kategoria Solista wokalista:
I Nagroda - Krystyna Hoduń (Rozkopacze, woj. lubelskie)
II Nagroda - Wiera Niczyporuk (Malenniki, woj. podlaskie)
III Nagroda - Witold Roy Zalewski (Poznań, woj. wielkopolskie)
Wyróżnienie dla Urszuli Andruszkiewicz (Suwałki, woj. podlaskie)

Nagrody specjalne:
Nagroda Filharmonii w Szczecinie za najlepszą interpretację motywu "Dokąd zmierzamy" przyznano Kapeli Lipców z Wygnanowa (Wyganów, woj. mazowieckie). Nagrodą jest koncert w sezonie artystycznym 2019/2020.
Nagroda Instytutu im. Oskara Kolberga za Wierność Tradycji przyznano Kapeli Koźlarskiej ze Zbąszynia (Poznań, woj. wielkopolskie)
Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAIKS przyznano: Zespołowi Kurna Chata (Sławno, woj. zachodniopomorskie) oraz Kwartetowi Galicyjskiemu z Gorlic (Gorlice, woj. małopolskie)

Turniej Tańca:
I Nagroda - Gabriela Lipiec i Marian Lipiec
II Nagroda - Magdalena Balewicz i Paweł Warowny
III Nagroda - Agnieszka Nowakowska i Tomasz Łazewski

Wszystkim laureatom i przybyłym do nas artystom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!
VIDEOS AND PHOTOS
Idę do Filharmonii
05-09-2019 11:41
November 2019
03NOVsn, 17:00
Koncerty rodzinne 2019/2020Atlas symfonicznyFamily concertfor children aged 6+ with guardians
03NOVsn, 17:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami FilharmoniiWorkshops for children aged 3–6 years, without the participation of carers
04NOVmn, 19:00
ESPRESSIVOKamil Piotrowicz SextetJazz concert
05 NOV, tu, 20:00 - STANISŁAW SOYKA - MUZYKA I SŁOWAkoncert zewnętrzny
07NOVth, 19:00
RUBATOSokratis Sinopoulos | GreeceTraditional concert
08NOVfr, 13:00
08NOVfr, 14:00
08NOVfr, 15:00
08NOVfr, 19:00
GRANDIOSOKonzerthaus 135Symphonic concert
09NOVsa, 09:00
Raniutto - LegatoWorkshops dla dzieci do 2. roku życia
09NOVsa, 10:30
Raniutto - PortatoWorkshops dla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
09NOVsa, 12:00
Raniutto - StaccatoWorkshops dla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
09 NOV, sa, 20:00 - ANIA DĄBROWSKAkoncert zewnętrzny
10NOVsn, 19:00
MISTERIOSOMarimba mix!recital
12NOVtu, 09:00
DoNuta taktuje z MoniuszkąChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
12NOVtu, 10:30
DoNuta taktuje z MoniuszkąChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
12NOVtu, 12:00
DoNuta taktuje z MoniuszkąChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
12 NOV, tu, 19:00 - ARTUR ANDRUS - SOKRATESA 18koncert zewnętrzny
TODAY13 NOVwd, 09:00
DoNuta taktuje z MoniuszkąChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
TODAY13 NOVwd, 10:30
DoNuta taktuje z MoniuszkąChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
TODAY13 NOVwd, 12:00
DoNuta taktuje z MoniuszkąChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
TODAY13 NOVwd, 19:00
15NOVfr, 13:00
15NOVfr, 14:00
15NOVfr, 15:00
15NOVfr, 19:00
GRANDIOSOMAHLER 6Symphonic concert
17NOVsn, 19:00
18 NOV, mn, 17:30 - WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃkoncert zewnętrzny
18 NOV, mn, 20:30 - WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃkoncert zewnętrzny
19NOVtu, 19:00
20NOVwd, 09:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
20NOVwd, 11:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
20NOVwd, 19:30
21NOVth, 09:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
21NOVth, 11:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
22NOVfr, 10:00
Otwarte próby generalneOtwarte próby generalne
22NOVfr, 13:00
22NOVfr, 14:00
22NOVfr, 15:00
22NOVfr, 19:00
GRANDIOSOWirtuoz harfySymphonic concert
23NOVsa, 09:00
Raniutto - LegatoWorkshops dla dzieci do 2. roku życia
23NOVsa, 10:30
Raniutto - PortatoWorkshops dla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
23NOVsa, 12:00
Raniutto - StaccatoWorkshops dla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
23NOVsa, 20:00
SOUNDLABLab 2: Pękala | Weber | Podgórskielectronic music concert
24NOVsn, 19:00
BRILLANTELatinoconcert
26NOVtu, 10:00
26NOVtu, 12:00
29NOVfr, 13:00
29NOVfr, 14:00
29NOVfr, 15:00
29NOVfr, 19:00
GRANDIOSOMONIUSZKO 200Symphonic concert
December 2019
01DECsn, 19:00
02DECmn, 19:00
ESPRESSIVOKuba Więcek TrioJazz concert
03DECtu, 09:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
03DECtu, 11:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
04DECwd, 09:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
04DECwd, 11:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii
05DECth, 19:00
RUBATOMuzsikás | HungaryTraditional concert
06DECfr, 10:00
Otwarte próby generalneOtwarte próby generalne
06DECfr, 13:00
06DECfr, 14:00
06DECfr, 15:00
06DECfr, 19:00
GRANDIOSOCZAJKOWSKI | BRAHMSSymphonic concert
07DECsa, 09:00
Raniutto - LegatoWorkshops dla dzieci do 2. roku życia
07DECsa, 10:30
Raniutto - PortatoWorkshops dla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
07DECsa, 12:00
Raniutto - StaccatoWorkshops dla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
08DECsn, 12:00
MISTERIOSO | Filharmonicy kameralnieBRAHMS | SCHUMANN | Filharmonicy kameralnieChamber Concert
08DECsn, 12:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami FilharmoniiWorkshops for children aged 3–6 years, without the participation of carers
09DECmn, 09:00
DoNuta taktuje – IntegraChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
09DECmn, 11:00
DoNuta taktuje – IntegraChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
10DECtu, 09:00
DoNuta taktuje – IntegraChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
10DECtu, 11:00
DoNuta taktuje – IntegraChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
11DECwd, 19:00
MISTERIOSO | Artysta Rezydent 2019/2020Marcin Masecki | Lutosławski Quartet | BEETHOVENChamber Concert
13DECfr, 13:00
13DECfr, 14:00
13DECfr, 15:00
13DECfr, 19:00
GRANDIOSORÓŻYCKI | WARSSymphonic concert
14DECsa, 20:00
SOUNDLABLab 3: Julia Kentelectronic music concert
15DECsn, 17:00
Koncerty rodzinne 2019/2020Uszko–Moniuszkoconcertfor children aged 6+ with guardians
15DECsn, 17:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami FilharmoniiWorkshops for children aged 3–6 years, without the participation of carers
17DECtu, 10:00
17DECtu, 12:00
20DECfr, 13:00
20DECfr, 14:00
20DECfr, 15:00
20DECfr, 19:00
22DECsn, 19:00
27DECfr, 13:00
27DECfr, 14:00
27DECfr, 15:00
31DECtu, 20:00
CONCERTS
EDU
EXHIBITIONS
OTHER
«
2019
»
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
REPERTUAR
COOKIESIn order to make it easier for you to use filharmonia.szczecin.pl, and also for statistical purposes, we use cookies. If you do not block cookies, it means that you agree to use them and store them in your device’s memory. You may manage your cookies by changing the settings of your browser.
Privacy Policy | Privacy policy | I AGREE