Wyniki 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych!

NEWS | 09-09-2019
Znamy już wyniki jubileuszowego 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych i Turnieju Tańca! W tym roku kolejny raz przybyło do nas wielu artystów, którzy stanęli w szranki w czterech kategoriach: soliści instrumentaliści, soliści wokaliści, zespoły instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne, zespoły śpiewacze. Odbył się oczywiście również Turniej Tańca.
W tym roku obradowały dwie niezależnie od siebie komisje Jury. Jury 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych w składzie: dr prof. Bogdan Matławski (przewodniczący), Jan Malisz oraz Alicja Choromańska-Hałas. Jury Turnieju Tańca w składzie Piotr Zgorzelski (przewodniczący), Sławomir Pawliński oraz Bartłomiej Miszczuk.

Jury 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych przyznało nagrody w kategoriach kapele, zespoły śpiewacze, solista wokalista, solista instrumentalista, a także nagrody specjalne i wyróżnienia.

Kategoria Kapele:
I Nagroda - Kapela Miód na serce (Łomża, woj. podlaskie)
II Nagroda - Kapela Ludowa Tkacze (Moszczenica, woj. łódzkie)
III Nagroda - FolkfouR (Gorzów Wielkopolski woj. lubuskie)
Wyróżnienie dla kapeli Cmolaskie Chłopoki (Kolbuszowa, woj. podkarpackie)

Kategoria Zespoły śpiewacze:
I nagroda - Skrzypnianki (Skrzypne, woj. małopolskie)
II nagroda - Akademia Głosów Tradycji (Gdynia, woj. pomorskie)
III Nagroda - Zespół Śpiewaczy Rutka (Goleniów, woj. zachodniopomorskie)
III Nagroda - Zespół śpiewaczy Babeczki z Zawitały (Zawitała woj. lubelskie)
Wyróżnienie dla Zespołu Śpiewaczy Rozkopaczewianki (Rozkopaczew, woj. lubelskie)

Kategoria Solista instrumentalista:
I Nagroda - Roman Wojciechowski (Sławno, woj. łódzkie)
II Nagroda - Radosław Biniek (Opoczno, woj. łodzkie)
III Nagroda - Paulina Jakoniuk (Zabuże, woj. mazowieckie)
III Nagroda - Małgorzata Kamińska (Majdan Królewski, woj. podkarpackie)

Kategoria Solista wokalista:
I Nagroda - Krystyna Hoduń (Rozkopacze, woj. lubelskie)
II Nagroda - Wiera Niczyporuk (Malenniki, woj. podlaskie)
III Nagroda - Witold Roy Zalewski (Poznań, woj. wielkopolskie)
Wyróżnienie dla Urszuli Andruszkiewicz (Suwałki, woj. podlaskie)

Nagrody specjalne:
Nagroda Filharmonii w Szczecinie za najlepszą interpretację motywu "Dokąd zmierzamy" przyznano Kapeli Lipców z Wygnanowa (Wyganów, woj. mazowieckie). Nagrodą jest koncert w sezonie artystycznym 2019/2020.
Nagroda Instytutu im. Oskara Kolberga za Wierność Tradycji przyznano Kapeli Koźlarskiej ze Zbąszynia (Poznań, woj. wielkopolskie)
Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAIKS przyznano: Zespołowi Kurna Chata (Sławno, woj. zachodniopomorskie) oraz Kwartetowi Galicyjskiemu z Gorlic (Gorlice, woj. małopolskie)

Turniej Tańca:
I Nagroda - Gabriela Lipiec i Marian Lipiec
II Nagroda - Magdalena Balewicz i Paweł Warowny
III Nagroda - Agnieszka Nowakowska i Tomasz Łazewski

Wszystkim laureatom i przybyłym do nas artystom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!
VIDEOS AND PHOTOS
Idę do Filharmonii
05-09-2019 11:41
January 2020
01JANwd, 17:00
02 JAN, th, 19:00 - KONCERT NOWOROCZNY - TEATR NARODOWY OPERETKI KIJOWSKIEJkoncert zewnętrzny
03JANfr, 13:00
03JANfr, 14:00
03JANfr, 15:00
03 JAN, fr, 19:00 - KONCERT KARNAWAŁOWY AKADEMII SZTUKI W SZCZECINIEkoncert zewnętrzny
05JANsn, 17:00
Koncerty rodzinne 2019/2020Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęćconcertfor children aged 6+ with guardians
05JANsn, 17:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami FilharmoniiWorkshops for children aged 3–6 years, without the participation of carers
08JANwd, 09:00
DoNuta taktuje – Na razChamber Concertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
08JANwd, 10:30
DoNuta taktuje – Na razChamber Concertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
08JANwd, 12:00
DoNuta taktuje – Na razChamber Concertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
09JANth, 09:00
DoNuta taktuje – Na razChamber Concertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
09JANth, 10:30
DoNuta taktuje – Na razChamber Concertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
09JANth, 12:00
DoNuta taktuje – Na razChamber Concertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
11JANsa, 09:00
Raniutto - LegatoWorkshops dla dzieci do 2. roku życia
11JANsa, 10:30
Raniutto - PortatoWorkshops dla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
11JANsa, 12:00
Raniutto - StaccatoWorkshops dla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
11JANsa, 19:00
12 JAN, sn, 15:30 - FILHARMONIA DOWCIPU I WALDEMAR MALICKI - CO TU JEST GRANE?koncert zewnętrzny
12 JAN, sn, 18:30 - FILHARMONIA DOWCIPU I WALDEMAR MALICKI - CO TU JEST GRANE?koncert zewnętrzny
13 JAN, mn, 19:00 - MUZYCZNY CZAR WSPOMNIEŃ. GRAŻYNA BRODZIŃSKA I GOŚCIEkoncert zewnętrzny
14 JAN, tu, 19:00 - ALICJA MAJEWSKA - „ŻYĆ SIĘ CHCE”koncert zewnętrzny
15JANwd, 19:00
MISTERIOSOPolish Cello QuartetChamber Concert
15JANwd, 19:30
Poziom 4.Śmieję się, aż zasnęwernisaż
16JANth, 17:00
16JANth, 19:00
RUBATONaghash Ensemble | ArmeniaTraditional concert
17JANfr, 13:00
17JANfr, 14:00
17JANfr, 15:00
17JANfr, 19:00
GRANDIOSOKARŁOWICZ | BergmannSymphonic concert
18JANsa, 09:00
Raniutto - LegatoWorkshops dla dzieci do 2. roku życia
18JANsa, 10:30
Raniutto - PortatoWorkshops dla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
18JANsa, 12:00
Raniutto - StaccatoWorkshops dla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
19 JAN, sn, 18:00 - ACCANTUS LIVE 2.0koncert zewnętrzny
20JANmn, 19:00
ESPRESSIVOManhattan TransferJazz concert
TODAY21 JANtu, 10:00
Koncerty szkolne 2019/2020Historia pewnego utworu - Czterdziestka MozartaSchool concert dla klas IV-VIII
TODAY21 JANtu, 12:00
Koncerty szkolne 2019/2020Historia pewnego utworu - Czterdziestka MozartaSchool concert dla klas IV-VIII
21 JAN, tu, 20:00 - KORTEZ PRZEDPREMIEROWO 2019/2020 TOURkoncert zewnętrzny
TOMORROW22 JANwd, 19:00
MISTERIOSOClassics for two pianosrecital
23 JAN, th, 17:30 - PIOTR RUBIK- MOJA HISTORIAkoncert zewnętrzny
23 JAN, th, 20:30 - PIOTR RUBIK- MOJA HISTORIAkoncert zewnętrzny
24JANfr, 10:00
Otwarte próby generalneOtwarte próby generalne
24JANfr, 19:00
GRANDIOSOVIVAT MOZARTSymphonic concert
25JANsa, 20:00
SOUNDLABLab 4: NOON | Algorytmelectronic music concert
26JANsn, 19:00
28 JAN, tu, 18:00 - IRENA SANTOR - DIAMENTOWY JUBILEUSZkoncert zewnętrzny
29JANwd, 19:00
GRANDIOSOThe Virtuoso I The Poetkoncert muzyki dawnej
31JANfr, 13:00
31JANfr, 14:00
31JANfr, 15:00
31JANfr, 19:00
GRANDIOSOAntoni Wit I Alpine SymphonySymphonic concert
February 2020
01FEBsa, 09:00
Raniutto - LegatoWorkshops dla dzieci do 2. roku życia
01FEBsa, 10:30
Raniutto - PortatoWorkshops dla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
01FEBsa, 12:00
Raniutto - StaccatoWorkshops dla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
02FEBsn, 12:00
MISTERIOSO | Filharmonicy kameralnieSkrzypce Jana WaraczewskiegoChamber Concert
03FEBmn, 10:00
Koncerty szkolne 2019/2020Historia pewnego utworu - Piątka BeethovenaSchool concert dla klas IV-VIII
03FEBmn, 12:00
Koncerty szkolne 2019/2020Historia pewnego utworu - Piątka BeethovenaSchool concert dla klas IV-VIII
04FEBtu, 09:00
DoNuta taktuje – Na dwaChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
04FEBtu, 10:30
DoNuta taktuje – Na dwaChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
04FEBtu, 12:00
DoNuta taktuje – Na dwaChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
05FEBwd, 09:00
DoNuta taktuje – Na dwaChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
05FEBwd, 10:30
DoNuta taktuje – Na dwaChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
05FEBwd, 12:00
DoNuta taktuje – Na dwaChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
05FEBwd, 19:00
06FEBth, 17:00
06FEBth, 19:00
RUBATOIva Bittová & Čikori I Czech RepublicTraditional concert
07FEBfr, 19:00
GRANDIOSOSchnyder I BEETHOVEN 250Symphonic concert
09FEBsn, 17:00
Koncerty rodzinne 2019/2020All you need is loveconcertfor children aged 6+ with guardians
09FEBsn, 17:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami FilharmoniiWorkshops for children aged 3–6 years, without the participation of carers
10FEBmn, 19:00
ESPRESSIVOTubis TrioJazz concert
12FEBwd, 19:00
MISTERIOSOFrancesco Tristano recital
14FEBfr, 13:00
14FEBfr, 14:00
14FEBfr, 15:00
14FEBfr, 19:00
GRANDIOSOArtur Ruciński I Opera Arias Symphonic concert
16FEBsn, 19:00
20FEBth, 20:00
SOUNDLABLab 5: Teoniki Rożynek & Qba Janicki electronic music concert
21FEBfr, 13:00
21FEBfr, 14:00
21FEBfr, 15:00
21FEBfr, 19:00
GRANDIOSOMasters of BACHkoncert muzyki dawnej
23FEBsn, 12:00
MISTERIOSO | Filharmonicy kameralnieFeelharmony Quintet I Philharmonics play chamberChamber Concert
23FEBsn, 12:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami FilharmoniiWorkshops for children aged 3–6 years, without the participation of carers
25FEBtu, 09:00
DoNuta taktuje – IntegraChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
25FEBtu, 11:00
DoNuta taktuje – IntegraChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
26FEBwd, 09:00
DoNuta taktuje – IntegraChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
26FEBwd, 11:00
DoNuta taktuje – IntegraChamber Concertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
26FEBwd, 19:00
28FEBfr, 10:00
Otwarte próby generalneOtwarte próby generalne
28FEBfr, 19:00
GRANDIOSOSCHUMANN I BEETHOVEN 250Symphonic concert
CONCERTS
EDU
EXHIBITIONS
OTHER
«
2020
»
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
REPERTUAR
COOKIESIn order to make it easier for you to use filharmonia.szczecin.pl, and also for statistical purposes, we use cookies. If you do not block cookies, it means that you agree to use them and store them in your device’s memory. You may manage your cookies by changing the settings of your browser.
Privacy Policy | Privacy policy | I AGREE