MISTERIOSO, Artysta Rezydent

Spotkanie Maseckiego z Beethovenem

AKTUELLES | 27-11-2019
W 2020 będziemy obchodzić 250. rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena, ale świętowanie rozpoczynamy jeszcze w tym i już w grudniu zapraszamy na mocny, muzyczny napar. Zaserwuje go dla Państwa Marcin Masecki wraz z Lutosławski Quartet. Koncert już 11 grudnia o godzinie 19:00. Bilety w cenie 20/30 zł wciąż są dostępne.
Rezydencja artystyczna w Filharmonii w Szczecinie to forma wyjątkowej, długofalowej współpracy z zaproszonymi artystami. Ostateczny program koncertów jest szyty na miarę – można spodziewać się więc niekonwencjonalnych wydarzeń, ukazujących bogactwo artystycznych działań naszych rezydentów, a czasem także zupełnych nowości, powstałych z myślą o Filharmonii w Szczecinie. W sezonie 2019/2020 kolejnym, po kompozytorze Miłoszu Wośko i niesamowitych muzykach Atom String Quartet, wyjątkowym twórcą, artystą-rezydentem Filharmonii w Szczecinie jest właśnie Marcin Masecki.

Marcin Masecki to jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków w Polsce, a każdy jego projekt to istna perełka - każda z innego świata, co szczególnie cieszy nasz dział programowy. Na, czasami niekonwencjonalne, muzyczne pomysły Maseckiego życzliwym okiem spoglądają muzycy, krytyka i sami melomani.

Ten nieprawdopodobnie utalentowany pianista, kompozytor i aranżer uwielbia grać klasyków, a Beethoven zajmuje w jego sercu miejsce szczególne. W 2015 roku wydał album z trzema ostatnimi sonatami fortepianowymi kompozytora (nakładem Lado ABC). Niemiecki mistrz pisał je już będąc całkiem głuchym, więc Masecki nagrywał je na płytę z zatyczkami w uszach i w specjalnych słuchawkach wygłuszających. To musi być miłość. Na program koncertu w Filharmonii w Szczecinie złożą się utwory starannie wybrane przez samego Marcina Maseckiego, a na scenie sali symfonicznej pianiście towarzyszyć będzie Lutosławski Quartet.

Zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie Marcina Maseckiego z Beethovenem. Bilety w cenie 20/30 zł na koncert 11 grudnia Marcin Masecki | Lutosławski Quartet | BEETHOVEN można kupić na filharmonia.szczecin.pl oraz w kasie Filharmonii.

Zapraszamy także na kolejne koncerty Marcina Maseckiego, artysty rezydenta Filharmonii w Szczecinie w sezonie artystycznym 2019/2020, któremu towarzyszyć będą wyjątkowi muzyczni goście. 26 stycznia podczas koncertu Jazz Band Młynarski-Masecki usłyszymy polskie piosenki sprzed kilkudziesięciu lat nagrane w aranżacjach orkiestrowych, za które odpowiada oczywiście Marcin Masecki. Z kolei 15 kwietnia na koncercie Trio Jazzowe Marcina Maseckiego i Ewa Majcherczyk usłyszymy barokowe arie według koncepcji naszego artysty rezydenta. Można spodziewać się tego, w czym są najlepsi – mariażu klasyki z awangardą i niepowtarzalnych przeżyć na styku gatunków.
Wielozadaniowy jazz
25-11-2019 13:27
Juni 2021
01JUNDi, 11:00