Babak Safari Plakaty - wernisaż

AKTUELLES | 29-01-2020
Miłośników sztuki zapraszamy na wernisaż Babak Safari Plakaty. Jeden z najbardziej cenionych na świecie plakacistów irańskich młodego pokolenia zaprezentuje swoje prace w Galerii przy Cerkwi. Wernisaż odbędzie się w czwartek 6 lutego 2020 r., godz 17:00. Wstęp bezpłatny.
Babak Safari to jeden z najbardziej cenionych na świecie plakacistów irańskich młodego pokolenia. Urodził się w 1986 r. w Bandar Abbas w Iranie. Jest absolwentem studiów magisterskich na Soorreh University w Teheranie na kierunku grafika projektowa i laureatem wielu międzynarodowych nagród i wyróżnień. Jego jego plakaty były prezentowane na licznych wystawach m.in. podczas Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie, Międzynarodowego Biennale Plakatu Studenckiego ISPB w Lublinie, Biennale Plakatu BICM – Bienal International del Cartel w Meksyku, Światowego Biennale Plakatu Studenckiego – NOVI SAD w Serbii, podczas Biennale Plakatu GOLDEN BEE w Rosji oraz podczas International Reggae Poster Contest (IRPC) w Grecji. Zdobywca I miejsca na festiwalu Heart of the City Poster Design Festival w Iranie oraz III miejsca w konkursie Positiv Poster w Australii.

Od 2019 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Festiwalu First Isfahan International Graphic Design Event / 2019 w Isfahanie. Kurator wystawy plakatów Profesora Leszka Żebrowskiego podczas Festiwalu Grafiki Projektowej w Isfahanie w grudniu ubiegłego roku. Organizator i kurator wystawy plakatów polsko - irańskich grafików projektowych pn. Isfahan. Miasto Polskich Dzieci, której patronem była Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Teheranie oraz UNESCO. Obecnie prowadzi samodzielnie pracownię projektowania graficznego na Uniwersytecie Artystycznym Sepehr w Isfahanie.

Wystawa potrwa od 6 lutego do 1 marca.

Kuratorzy wystawy: Prof. dr hab. Leszek Żebrowski i mgr. Izabela Wypych
Organizator: Akademia Sztuki w Szczecinie
März 2021
04MÄRDo, 19:00