Galeria Poziom 4.

Dominik Tarabański Róże dla mamy - wernisaż

AKTUELLES | 05-02-2020
Miłośników sztuki zapraszamy na wernisaż Róże dla mamy Dominika Tarabańskiego, który odbędzie się 19 lutego (środa) o godzinie 19.30 w galerii Poziom 4. Bezpłatne zaproszenia będzie można odebrać w kasie Filharmonii od czwartku 6 lutego od godziny 13:00.
„Nad tym projektem pracuję zupełnie sam. Układam liście, łodygi i kwiaty, robię to w ciszy. Łodygi wyginają się, kwiaty przewracają i więdną, gumki strzelają a taśmy przestają się kleić jeszcze za zanim zrobię zdjęcie. Siedzę tak pokornie cały dzień, pochylam się nad każdą kompozycją, ale pamiętam kto dał mi wiarę w to, że wszystko jest możliwe”. Dominik Tarabański

Dominik Tarabański znajduje inspiracje do swoich prac na styku odmiennych światów. Urodzony w niewielkiej miejscowości przy granicy z Ukrainą, studia skończył na wydziale operatorskim w łódzkiej Filmówce, obecnie mieszka w Nowym Jorku. Hałas i ruch wielkiego miasta interesuje go w równym stopniu co cisza dzikiego krajobrazu. Jego prace charakteryzują się niezwykłym wyczuciem koloru, tonu i kompozycji. Niezależnie od tematu, zacierają granice pomiędzy fotografią i sztuką figuratywną. Dominik Tarabański wystawiał prace w ponad 30 galeriach na całym świecie, współpracował także z Metropolitan Museum of Art oraz Pratt Institute w Nowym Jorku. Jest finalistą Galerie Open Huit Salon w Arles, zdobywał nagrody w konkursach fotograficznych (Sony World Photography Awards, Adobe Design Achievements Awards) a jego zdjęcia można znaleźć w prywatnych kolekcjach od Londynu po Tokio.

Wernisaż odbędzie się 19 lutego 2020 r. o godzinie 19:30 w galerii Poziom 4. Bezpłatne wejściówki na wernisaż będzie można odebrać w kasie Filharmonii od 6 lutego od godziny 13:00.

Wystawa potrwa do 15 marca.
Miłosne arie operowe
03-02-2020 13:36
Mai 2021
01MAISa, 19:00