Poznaj ekspertów M.M.M. project - Joanna Napieralska

AKTUELLES | 22-04-2021
Trwa nabór do międzynarodowego programu edukacyjno-artystycznego Music.Multimedia.Management. Dziś przedstawiamy naszą ekspertkę - Joannę Napieralską, reżyser dźwięku i właścicielkę firmy Sound Domain, która specjalizuje się w postprodukcji i rekonstrukcji dźwięku filmowego.

Czym jest M.M.M.?

Music.Multimedia.Management. to dwuletni, interdyscyplinarny program skierowany do osób zainteresowanych pracą przy produkcji międzynarodowych wydarzeń artystycznych.

Program obejmuje sześć obszarów tematycznych zaprojektowanych w formie kursów online, które prowadzą eksperci z całego świata oraz praktyczne szkolenia i praktyki mentorskie w Polsce i Norwegii.

Projekt jest skierowany do: studentów, absolwentów akademii artystycznych / muzycznych / humanistycznych; pracowników organizacji artystycznych, którzy chcą nawiązywać kontakty, poszerzać swoją wiedzę, podnosić umiejętności, przekwalifikowywać się

niezależnych artystów, którzy chcą podnieść umiejętności w zakresie zarządzania i produkcji; początkujących menedżerów sztuki, dyrektorów artystycznych, programistów, kuratorów, producentów, projektantów i techników. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 18+ z dowolnego zakątka świata. Jednym z warunków uczestnictwa w programie jest dobra znajomość języka angielskiego.

Kursy są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Odbywając praktykę poza miejscem zamieszkania można otrzymać dofinansowanie, a także odbyć opłacany przez organizatorów staż.

Poznaj tutorów - Joanna Napieralska

Joanna Napieralska to uznana w świecie filmu i muzyki reżyser dźwięku. Oprócz pracy naukowej prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Sound Domain, która specjalizuje się w postprodukcji i rekonstrukcji dźwięku filmowego.

Studiowała reżyserię dźwięku w AMiFC w Warszawie,
otrzymując w 1986 roku tytuł mgr sztuki  - o specjalności reżysera dźwięku w filmie.  W 2005 roku  obroniła doktorat w dziedzinie sztuk muzycznych – specjalność reżyseria dźwięku w filmie. W 2013  otrzymała tytuł doktora habilitowanego,  a w 2018 tytuł profesora. W latach 1994 – 2006 była pracownikiem regionalnego oddziału  TVP SA w Szczecinie Od 2001 roku  jest pracownikiem dydaktyczno - naukowym Wydziału Reżyserii  Dźwięku Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.

W swej pracy zawodowej  ma na koncie współpracę przy licznych
filmach fabularnych, dokumentalnych i spektaklach telewizyjnych. Pracowała m.in przy „Dekalogu VI” i „Dekalogu IX” Krzysztofa Kieślowskiego, „Lawie” Tadeusza Konwickiego czy  „Ucieczce z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego.

Jest współpracownikiem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Autorka  i redaktor naukowy podręczników, monografii i artykułów naukowych.

Zgłoś się do projektu

Weź udział w nowym projekcie szkoleniowo-artystycznym Music.Multimedia.Management.

Projekt zakłada:

• darmowe kursy online z udziałem ekspertów z całego świata
  • możliwość odbycia 2-tygodniowych praktyk w Polsce i w Norwegii
  • 2-miesięczne płatne staże w Polsce lub w Norwegii
  • certyfikat ukończenia szkoleń

Na zgłoszenia czekamy do 5 maja 2021 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej mmmproject.eu.
Juli 2021
05JULMo, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznyKostenlose Online-Premiere
05JULMo, 21:00