TICKETS

ARTISTS
  • Sławomir Chrzanowski - conductor
W programie m. in.:
  • Klaus Badelt –suita z filmu „Piraci z Karaibów"
  • Andrew Lloyd Webber – duet z musicalu „Upiór w operze”
  • Frank Wildhorn – „This Is the Moment” z musicalu „Jekyll and Hyde”
  • Leonard Bernstein – „Glitter and be guy” z musicalu „Kandyd”
  • Andrew Lloyd Webber - Till I Hear You Sing z musicalu „Love Never Dies”
  • Andrew Lloyd Webber – „Memory” z musicalu „Koty”
  • Victor Young - „When I Fall in Love”
  • Nacio Herb Brown - „Singing in the Rain” z filmu „Deszczowa piosenka”
  • Harold Arlen - „Over the Rainbow” z filmu „Czarnoksiężnik z Oz”
  • John Kander - „New York, New York”
  • John C. Farrar – „You’re the One That I Want” z filmowej wersji musicalu „Grease”
To już XVII edycja stworzonego przez Jana Waraczewskiego cyklu plenerowych koncertów Muzyka na wodzie. Tym razem dąbska przystań poniesie na swych falach największe przeboje musicalowe , a Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Sławomira Chranowskiego towarzyszyć będą wspaniali wokaliści - Edyta Krzemień i Damian Aleksander. W niezwykłej scenerii Przystani Jacht Klubu AZS w Dąbiu melomani usłyszą m. in. duet z musicalu „Upiór w operze”, „New York, New York, „Memory” z musicalu „Koty” czy „Singing in the Rain” z filmu „Deszczowa piosenka”.

Edyta Krzemień - ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno - Aktorski Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” (CD) w Teatrze Muzycznym Roma. Wcieliła się w postać Fantyny w musicalu „Les Miserables” (złota płyta) w TM Roma, Joanny w thrillerze „Sweeney Todd” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Kali w musicalu „Tarzan” w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Emmy w „Jekyll i Hyde” (CD) i Siostry Marii Robert w „Zakonnicy w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Molly w musicalu „Ghost” w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz zagrała w monodramie muzycznym „Opowieści zimowe” (CD) w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Śpiewa w widowisku musicalowym Teatru Roma „Ale Musicale” wykonując główne partie z takich musicali, jak: „Mała syrenka”, „Love Never Dies”, „Jekyll i Hyde”, „Les Miserables”, „Koty”, „Aladyn” , „Upiór w Operze”. W musicalu „Piloci” w Teatrze Roma wciela się w rolę Niny (złota płyta).
Damian Aleksander - solista Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie jest odtwórcą pierwszoplanowych ról w takich spektaklach, jak "Les Miserables", "Upiór w operze", "Koty", czy "Aladyn". Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od drugiego roku studiów występował w gdyńskim teatrze, na trzecim roku otrzymał etat we wrocławskim teatrze musicalowym, gdzie zagrał główną rolę w spektaklu „Księga dżungli”. Jest finalistą Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zagrał jedną z głównych ról u boku Jana Nowickiego w serialu „Zostać Miss 1” (Kuba), wystąpił także w „Klanie” (Roch), „Lokatorach”, „Kryminalnych”, „Kasi i Tomku”, „Facetach do wzięcia” oraz w niezależnym filmie „Toilet Of Order” nagrodzonym w USA za scenariusz. Wraz z Discovery Channel zrealizował polską wersję 10-odcinkowego serialu popularnonaukowego „Teste Case”.
Sławomir Chrzanowski - obecnie jeden z czołowych polskich dyrygentów. Od ponad 25 lat pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej. Razem z miejscową orkiestrą dał już ponad 2000 koncertów na różnych estradach w kraju i za granicą. Współpracuje z większością polskich orkiestr filharmonicznych i kameralnych, w tym także z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Kilkakrotnie gościł w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte dla studentów z zakresu historii muzyki polskiej i dyrygentury. Został mianowany honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu (USA). W 2002 roku wystąpił w słynnym Carnegie Hall z koncertem muzyki polskiej oraz w Orchestra Hall w Chicago z Koncertem Trzech Polskich Tenorów. Ze znaną na całym świecie orkiestrą Chicago Philharmonic współpracuje stale od 2004 roku.

Cykl koncertów w Jacht Klubie AZS to wyjątkowe połączenie muzyki i żeglarstwa – dwóch największych pasji Jana Waraczewskiego , skrzypka i wieloletniego koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego, choć już bez swojego charyzmatycznego twórcy, po raz siedemnasty zabrzmi na wodach dąbskiej przystani. Poprzednie edycje koncertów przyciągnęły prawdziwe tłumy. Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadzi się rokrocznie ponad tysięczna publiczność, a niecodzienna sceneria sprawia, że każdy koncert jest wyjątkowy.

Zobacz wspomnienie o Janie Waraczewskim:

Tegoroczny koncert odbędzie się w sobotę, 29 czerwca o godz. 22:00 na przystani Jacht Klubu AZS w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Przestrzennej 9. Wstęp wolny.

Współorganizatorem koncertu jest Jacht Klub AZS

Wszystkim z Państwa, którzy zechcą skorzystać z zaproszenia na koncert Jacht Klub AZS podpowiada:
1. Parkowanie przebiega sprawnie, ale jest nieco czasochłonne. Nie odkładaj przyjazdu na ostatnią chwilę.
2. Weź ze sobą sweter lub kurtkę: chłodne wieczory potrafią zaskoczyć, a i komary z Lubczyny lubią wpaść na koncert.
3. Prosimy śledzić prognozę pogody i w razie czego przygotować kurtki przeciwdeszczowe i peleryny, albowiem parasole chronią wprawdzie użytkownika, ale podlewają podstępnie sąsiadów. Pamiętajmy też, że parasole ograniczają widoczność osobom z tyłu.
VIDEOS AND PHOTOS
DETAILS
Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego – Cudowny świat musicali
29-06-2019 22:00