TICKETS

Maggie Piu - wystawa malarstwa free

wernisaż
Poziom 4.
"Jej grafika mieszcząca się w secesyjnej estetyce sprzeczności jest połączeniem wizji kobiety okresu „l’art nouveau” ze współcześnie surrealistyczną wizją kobiecego ciała, umieszczonego w melancholijnej otoczce baśniowego marzenia.

Specyfika uprawianego przez nią gatunku sztuki, który sama nazywa „grafiką seksurealną” jest swoistą manierą prowadzącą do niepowtarzalnego stylu… Percepcja twórczości Maggie jest rzeczą osobistą i jej przeżywania należy pozostawić własnej wyobraźni. Bądźmy jednak pewni jednego, te rysunki podkładają żar pod nasze zmysły…”

Jacek. T. Gierliński (prozaik i tłumacz literatury angielskiej)

Maggie Piu tworzy w cyklach. Każda z serii obrazów jest poświęcona konkretnemu tematowi, chociaż serie łączą się ze sobą płynnie, przechodzą jedna w drugą. Bazą jest zawsze KOBIETA, zmienia się kontekst, ornament, format. Obrazy artystki są czytelne w przekazie, ale pojawiają się w nich symbole, które przemyca, by nie była to tylko sztuka dekoracyjna, ale też pretekst do kreatywnego myślenia i poszukiwań kulturowych.

Na wystawie zobaczymy między innymi obrazy z serii „POP-DIVY”, gdzie inspiracją była opera, a w rolę głównych bohaterek wcielają się prawdziwe kobiety ze świata współczesnego filmu czy muzyki, jak chociażby Jennifer Lopez w roli Carmen. Prezentowany będzie również cykl obrazów inspirowanych kulturami świata, haftów i tatuaży „FREEWOLNE PASTERECZKI”, gdzie Maggie Piu przemyca symbolikę polskich obyczajów; ta seria powstała w 100-letnią rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych po odzyskaniu Niepodległości, stąd ten przewrotny tytuł, który można odczytać jako interferencję pojęć „wolność” i „frywolność”, według Maggie wolność słowa i wolność myśli. Zobaczymy również obrazy inspirowane światem mody pod ogólnym tytułem „FASHION GAMES”, gdzie królują charakterystyczne akcenty czołowych marek modowych.

Maggie Piu - z wykształcenia architekt, z zamiłowania rysowniczka i malarka. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za jej granicami. Ma w dorobku ponad 50 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych w Krakowie, Warszawie, Londynie, Katowicach, Lwowie, Wrocławiu i innych miastach.

Maggie Piu bierze czynny udział w akcjach charytatywnych, jest szczególnie związana ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły, którego jest członkiem honorowym. Tworzy i mieszka w Krakowie.

Wernisaż odbędzie się 6 czerwca (czwartek) o godzinie 19.00 w galerii Poziom 4. Bezpłatne zaproszenia na wernisaż można odbierać w kasie Filharmonii od 4 czerwca od godz. 13:00. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wystawa będzie dostępna w Galerii Poziom 4. do dnia 3 lipca 2019 r.

Organizator: Łukasz Czub Galeria Orient
Współorganizator: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Exhibition
Wystawa obrazów i grafik Maggie Piu to podróż w krainę wyidealizowanego Piękna. Autorka nie ukrywa, że chce w odbiorcy wzbudzić te emocje, które przez tzw. sztukę współczesną były wypierane, więc zamiast poczucia lęku czy brzydoty chce wzbudzić poczucie PIĘKNA, MIŁOŚCI, ZACHWYTU. Sztuka nie musi boleć. To co przetrwało przez stulecia, to właśnie piękno i kunszt ludzkich dzieł, zarówno w malarstwie czy rzeźbie, jak architekturze i innych dziedzinach sztuki. Maggie Piu jest niczym bohater powieści „Pachnidło” Jan Baptysta Grenouille, który obsesyjnie chce zatrzymać i doskonalić coś nieuchwytnego, ale w przeciwieństwie do niego Maggie Piu nie uśmierca kobiet, wręcz przeciwnie obsesyjnie obdarza je doskonałością i daje im nieśmiertelność.

Podsumowując, będzie to podróż bardzo kobieca, ale interesująca również dla mężczyzn, gdzie KOBIETY będą mogły zobaczyć doskonałość swojej płci, a mężczyźni, mimo ich braku na obrazach, odnajdą obiekty swoich westchnień.

VIDEOS AND PHOTOS
DETAILS
Maggie Piu - wystawa malarstwa free
06-06-2019 19:00