TICKETS

concert
Symphony Hall
ARTISTS
Uwielbiają Szczecin. Kochają angażować się w nowe, nietuzinkowe projekty muzyczne. W swoich poszukiwaniach nieustannie flirtują z jazzem. Choć pochodzą z pozornie odległych muzycznych światów, mają ze sobą wiele wspólnego… W walentynkowy wieczór na scenie Filharmonii w Szczecinie wystąpią artyści związani ze szczecińską wytwórnią Big Flow: Łukasz Górewicz, Marek Kazana Project, DJ Twister, Jose Manuel Alban-Juarez oraz grupa Chango.

Górewicz solo

Do nagrania solowej płyty "The String Of Horizons" skrzypek Łukasz Górewicz przygotowywał się od dłuższego czasu... Przez wiele lat grywał w najróżniejszych składach, od wielkich symfonicznych orkiestr, przez kameralne składy i duety. Poruszał się w najróżniejszych stylistykach - od muzyki filmowej, przez klasyczne brzmienia, po jazzową awangardę i hip-hop. Koncertował na najróżniejszych scenach świata. Ma ponad dwadzieścia lat bogatego doświadczenia zawodowego i... słuch absolutny. Do dalszego rozwoju potrzebował zarejestrowania bezpośredniego kontaktu - sam na sam z instrumentem. Tak powstał pomysł autorskiej płyty "The String Of Horizons".

„Tangola" Marka Kazany

Marek Kazana to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych Szczecina i nie tylko. Brał udział w nagraniach około 20 płyt (w tym również rockowego zespołu T. Love), nigdy wcześniej jednak nie nagrał autorskiego krążka. Do realizacji nagrań Kazana zaprosił Marka Maca, z którym od 30 lat występuje wspólnie na scenie, Grzegorza Grzyba, jednego z najlepszych bębniarzy w Polsce oraz młodego saksofonistę, laureata Grand Prix Jazzu nad Odrą (2013), Tomka Licaka. Płyta Marek Kazana Project "Tangola" ma już swoją markę.

Spontaniczne trio

Materiał na wspólny krążek „Mam dwóch wnuków w Birmingham” artystów Kazana/Twister/Alban Juarez nagrano w Domu Twórczym w Strzelewie, który zamienił się w studio nagraniowe z prawdziwego zdarzenia. W kilkudniowej sesji wzięło udział trzech artystów: Marek Kazana - jeden z najwybitniejszych saksofonistów jazzowych, José Manuel Albán Juárez – utalentowany perkusista, współpracujący m.in. z takimi artystami jak: Łona i Webber, Maanam, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski czy Paulina Przybysz (Pinnawela). Trzecim artystą jest DJ Twister– doskonały producent muzyczny, który na koncie ma współpracę m.in. z Łoną i Webberem, O.S.T.R., P.M.M., Eldo, Pauliną Przybysz. To niecodzienne trio zadebiutowało wiele lat temu na spontanicznym koncercie w Teatrze Kana. Wydarzenie to spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchaczy, dlatego muzycy postanowili nagrać płytę właśnie w takim gronie. Do współpracy zaproszony został także znany raper Łona, który pojawi się gościnnie na tym wydawnictwie.

Analogowe brzmienie Chango

Chango to czterech przystojniaków. Trochę nieogolonych, trochę przykurzonych, ale ambitnych. Grali w innych składach tak długo, aż w końcu nauczyli się o co tak naprawdę chodzi w muzyce. Tak powstało Chango. Teraz już nie dbają o wyniki i to, co ludzie powiedzą. Grają, co chcą i jak chcą. Wychodzi im z tego często improwizowane połączenie funku, bluesa, jazzu i rocka. Bliżej im do drugiej połowy ubiegłego wieku niż najnowszych trendów. Uparcie trzymają się analogowych brzmień i wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie spoważnieją. Debiutancka płyta zespołu Chango ukaże się w marcu 2015 roku nakładem wydawnictwa Big Flow.
VIDEOS AND PHOTOS

20FEBfr, 19:00
FESTIVOIII symfonia GóreckiegoSymphonic concert
21FEBsa, 09:00