akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki

Świętuj Harmonię!

NEWS | 20-05-2019
W 2018 roku zapytaliśmy mieszkańców Szczecina, gdzie w naszym mieście można się schronić przed hałasem. Teraz oficjalnie otwieramy pierwszą Miejską Strefę Harmonii.
W zeszłym roku zaprosiliśmy mieszkańców Szczecina do zagłosowania na wybraną przestrzeń, do której uciec można przed kakofonią miejskich dźwięków. Zbadaliśmy poziomy natężenia hałasu w kilku zielonych punktach miasta: w parkach, na skwerach i placach. Spośród pięciu propozycji uczestnicy internetowego plebiscytu wybrali pierwszą szczecińską strefę harmonii – Staw Brodowski. Miejsce to charakteryzuje nie tylko najniższy poziom hałasu ze wszystkich zaproponowanych przez nas punktów, ale też – według mieszkańców – największy potencjał rekreacyjny. Według nich może ono służyć za oazę spokoju, ale też jako arena kameralnych koncertów czy wydarzeń aktywizujących lokalną społeczność.

Już 21 maja (wtorek) o godz. 12.00 zapraszamy nad Staw Brodowski na Święto Harmonii - takim właśnie wydarzeniem chcielibyśmy oficjalnie otworzyć pierwszą Miejską Strefę Harmonii. W jego ramach przewidujemy oznaczenie Miejskiej Stefy Harmonii niestandardową, wpisaną w pejzaż miejsca tablicą informacyjną oraz rozdanie nagród laureatom konkursu na Szkolne Strefy Harmonii, czyli miejsc, do których można uciec przed hałasem przerwy. Przyjdź, wsłuchaj się w ciszę i dołóż swoją „różę” przy Stawie Brodowskim, którego także ozdobimy tego dnia roślinami. Udział jest bezpłatny.

Akcja odbywa się w ramach kampanii „Słyszę dobre dźwięki”, realizowanej przez Filharmonię w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp. z o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp. z o.o. czy Szkoły Podstawowej w Reczu - zwycięzcy I edycji konkursu na szkolne strefy harmonii. Kampania „Słyszę dobre dźwięki” została doceniona i otrzymała patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Izby Architektów RP oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Słyszę Dobre Dźwięki" - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Święto Harmonii zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin. Działanie uzyskało też Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.
VIDEOS AND PHOTOS
Big Band na Dniach Morza
20-05-2019 12:56
Limuzy(n)ką do Oza