Pomoc przez muzykę - koncert charytatywny

NEWS | 28-02-2020
Rehabilitacja przez sport, pomoc przez muzykę. To pierwsze hasło doprowadziło do powstania Fundacji Anioły lubią Żywioły, która promuje żeglarstwo dla osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. To drugie – do organizacji I Międzynarodowego Koncertu Charytatywnego, który ma wesprzeć pracę fundacji. Każdy, kto weźmie udział w koncercie, może liczyć nie tylko na to, że jego bilet przyczyni się do zakupu specjalistycznego sprzętu dla młodych żeglarzy, ale także na niezapomniane przeżycie muzyczne. Już 31 marca o godz. 19:00 w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie wystąpią artyści z całego świata, w tym gwiazdy opery!

Rehabilitacja przez sport

Pomysł na fundację Anioły lubią Żywioły pochodzi z Oddziału Klinicznego Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala „Zdroje” w Szczecinie. Narodził się ponad rok temu, a w przyjściu na świat pomogło mu wiele osób: lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, żeglarze, rodzice osób chorych, prawnicy i przedsiębiorcy. Jak podkreśla prezes fundacji, dr n. med. Marek Lickendorf: „Żeglarstwo nie tylko jest formą rekonwalescencji, ale także przełamuje schemat ludzkiego życia pomiędzy szkołą, szpitalami i salami rehabilitacyjnymi. To nie tylko wsparcie fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne”. Rok 2020 przyczynił się do otwarcia wspólnie z Urzędem Miasta pierwszej regatowej sekcji żeglarskiej osób z niepełnosprawnością w Centrum Żeglarskim w Szczecinie, ale fundacja chce popłynąć jeszcze dalej…

Pomoc przez muzykę

Szansą na to, aby sekcja dla chorych mogła nabrać wiatru w żagle, jest marcowy koncert. Wezmą w nim udział artyści z całego świata. Pierwsza część to muzyka rozrywkowa w różnych odsłonach: w lirycznej zobaczymy Konrada Słokę wraz z zespołem Liars & Sinners, w soulowej Nicka Sincklera, a w musicalowej aktorkę Sylwię Różyckę, której towarzyszyć będą pianista Krzysztof Figiel i pochodzący z Chile tenor Felipe Alonso Céspedes Sánchez. Na scenie szczecińskiej filharmonii wystąpi również światowej klasy skrzypek Hubert Pralitz, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z Barbrą Streisand i Dianą Ross. Druga część wieczoru należeć będzie do opery włoskiej. Najpiękniejsze utwory z „La Traviaty”, „Toski” czy „I Vespri Siciliani” wykonają trzy świetne głosy: sopranistka Dominika Zamara, tenor Roberto Cresca i barytonista Neven Stipanow. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Maestro Fabrizio da Rosa. Koncert poprowadzi Robert Janowski.

Na szerokie wody

Motto fundacji to „W wodzie wstać, z wiatrem pędzić, w portach świata pogawędzić”. Ma ono na celu pokazać wielowymiarowość integracji osób niepełnosprawnych. Do akcji przyłączyło się wiele firm i instytucji, dla których to założenie jest bliskie. Sponsorem głównym koncertu jest firma Sanprobi, producent probiotyków, który od wielu lat wspomaga sportowców. Patronat honorowy objęli zaś: Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Bogusław Machaliński, Watykańskie Stowarzyszenie „Tota Pulchra”, Włoski Instytut Kultury w Warszawie, Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie, Polski Związek Żeglarski i Centrum Żeglarskie w Szczecinie.

I MIĘDZYNARODOWY KONCERT CHARYTATYWNY - GALA OPERY WŁOSKIEJ
Wtorek, 31 marca 2020 r., godzina 19:00
sala symfoniczna Filharmonii w Szczecinie,
Bilety w cenie 100,00 ZŁ - 180,00 zł do nabycia na bilety.fm