GRANDIOSO, MISTERIOSO

Muzyka na jesienne chłody w złotej sali i online

NEWS | 26-10-2020
Przełom listopada i października w Filharmonii w Szczecinie zapowiada się bogato i różnorodnie. Piątkowe koncerty symfoniczne jak zawsze oferują bogaty repertuar i największe dzieła światowej symfoniki. Do tego propozycje kameralne, a także edukacyjne. Wszystko to zarówno w salach koncertowych przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, jak i online!

Koncerty w Filharmonii zgodnie z repertuarem

Nasz regularna działalność, to koncert klasyczne, ale także jazzowe, elektroniczne czy z pogranicza sztuk. W każdym sezonie gościmy ciekawych artystów ze świata oraz najpopularniejszych muzyków z kraju. Zawsze stawiamy na jakość i wysoki poziom organizowanych wydarzeń. Każde z nich, to dla nas wyjątkowe spotkanie z melomanami i artystami, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszyscy w Filharmonii w Szczecinie czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Zgodnie z wytycznymi rządu wprowadziliśmy dostosowane procedury bezpieczeństwa, z którymi każdy może łatwo zapoznać się m. in. na naszej stronie internetowej. Obsługa sali oraz pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni i zaznajomieni z wszystkimi procedurami bezpieczeństwa. Cały czas śledzimy pojawiające się wytyczne i rekomendacje dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas wydarzeń i dostosowujemy do nich swoje działania.

Koncerty w złotej sali Filharmonii odbywają się zgodnie z zaplanowanym repertuarem.

Muzyczne propozycje na jesienne chłody

Na przełomie października i listopada czekają nas wyjątkowe muzyczne spotkania podczas koncertów odbywających się salach koncertowych i online.

Już w najbliższy piątek 30 października o godzinie 19:00 podczas koncertu symfonicznego RESPIGHI I SCHREKER usłyszymy dzieła tych dwóch kompozytorów, którzy w swoich dziełach przede wszystkim poszukują nowej jakości i niespotykanych wcześniej barw dźwięku. Odtworzy je dla Państwa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą genialnego brytyjskiego dyrygenta Stefana Asburego. Koncert będzie można zobaczyć osobiście w złotej sali oraz na livefilharmonia.szczecin.pl.

Kolejną piątkową propozycją, którą mamy dla melomanów odwiedzających Filharmonię oraz tych, którzy są z nami na livefilharmonia.szczecin.pl jest koncert RAVEL | BEETHOVEN 250. 6 listopada o godzinie 19:00 razem z orkiestrą pod batutą Rune Bergmanna usłyszymy niemieckiego pianistę Hinricha Alpersa. Artysta wykona Koncert fortepianowy nr 4 G-dur op. 58 Ludwiga van Beethovena, a ponadto w programie koncertu znajdzie się wersja na orkiestrę Le Tombeau de Couperin Maurica Ravela.

11 listopada i Święto Niepodległości to doskonała okazja do prezentacji dzieł polskiej muzyki kameralnej przeznaczonych na kwartet smyczkowy. W środowy wieczór o godzinie 19:00 w sali kameralnej oraz na naszych kanałach w serwisach FacebookYouTube usłyszymy dzieła Moniuszki, Pendereckiego, Panafiuka i Szymanowskiego w wykonaniu zespołu Ãtma Quartet - uważanego za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych młodego pokolenia.

Piątek 13 listopada pod względem muzycznym z pewnością nie będzie pechowy. O godzinie 19:00 w złotej sali Filharmonii, razem z naszą orkiestrą pod dyrekcją Rune Bergmanna, pierwszy raz w tym sezonie przeniesiemy się za ocean, do Nowego Świata muzycznych gatunków form i inspiracji. Z jednej strony, dzięki trzem wielkim kompozytorom, usłyszymy to, co amerykańskie, a z drugiej strony odkryjemy to, co w tej muzyce jest naprawdę uniwersalne. Koncert IVES | BERNSTEIN | PARKER będzie także transmitowany na livefilharmonia.szczecin.pl.

Koncerty online

Z myślą o komforcie melomanów i jeszcze większej dostępności wydarzeń Filharmonii część działań została przeniesiona w sferę online (m.in. na kanały w serwisie YouTube). Wiele koncertów jest transmitowanych na żywo za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy livefilharmonia.szczecin.pl. Jest to odpowiedź na potrzeby melomanów, którzy nie zawsze mogą osobiście uczestniczyć w koncertach.

Intuicyjność dostępu do platformy i jakość transmisji, a także ciągle poszerzające się archiwum koncertów VOD to doskonałe uzupełnienie naszej stacjonarnej działalności.

Szczegóły dotyczące dostępu do transmisji znajdą Państwo TUTAJ oraz w dziale pomocy samej platformy.
VIDEOS AND PHOTOS
Tańce w złotej sali
21-10-2020 12:15
December 2020