Przyjechać „Limuzy(n)ką do Filharmonii”

NEWS | 04-10-2017
Co jest największą przyjemnością dla miłośnika muzyki? Udział w koncercie! Od kilku lat pomagamy melomanom z mniejszych miejscowości, w których nie ma łatwego dostępu do kultury, słuchać muzyki w najlepszym wykonaniu – w filharmonicznych salach koncertowych! Poznajcie projekt „Limuzy(n)ką do Filharmonii
Wielu mieszkańców województwa zachodniopomorskiego nie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych. Powody są prozaiczne – do takiej oferty często nie ma dostępu. W pobliżu brakuje centrów kultury, kin czy teatrów. Grupą wykluczoną najczęściej bywają dzieci i osoby starsze. Żeby pomóc im w dostępie do kultury, bezpłatnie przywozimy ich do naszej Filharmonii! W tym roku, w ramach trzeciej edycji projektu, przyjechało do nas już ponad 600 osób ze szkół i organizacji z terenów całego województwa. W ramach wiosennej odsłony gościli u nas uczniowie z Żabnicy, Chwarstnicy, Brzeska i Żabowa, seniorzy z Pyrzyc i Nowogardu, podopieczni Ognisk Wychowawczych TPD z gmin Police i Dobrzany, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku oraz poradni dla dzieci w żałobie działających przy wojewódzkich hospicjach.

W zeszły piątek inaugurowaliśmy jesienną odsłonę „Limuzy(n)ki do Filharmonii”. Uczestnikami byli seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Goleniowie i Stargardzie. Podczas podróży nasi wyspecjalizowani animatorzy przygotowali ich do odbioru koncertu symfonicznego Haydn | Schubert.

Limuzy(n)ką do Filharmonii” to projekt kompleksowy. Przyjeżdżamy autokarem i zabieramy grupę w podróż do Szczecina. Po drodze opowiadamy im o Filharmonii – o tym, jakie grają tam instrumenty, jak wygląda koncert, a także historie o największych kompozytorach. Po przekroczeniu progu gmachu rozpoczyna się wycieczka – oswajanie z budynkiem. Przewodnicy pokazują atrakcje Filharmonii – czarno-biały hol, złotą salę koncertową i galerię wypełnioną sztuką. Na koniec zostawiamy najlepsze – udział w koncercie. Ten zawsze dopasowany jest do odbiorców – na dzieci czeka koncert szkolny, na dorosłych symfonika. Po wszystkim nasza limuzyn(n)ka odwozi melomanów do domu.

W tym roku w ramach projektu planujemy jeszcze 6 przejazdów dla różnych grup wiekowych.

Jak to wygląda? Zobacz film z poprzedniej edycji!
VIDEOS AND PHOTOS
July 2020
05JULsn, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku