III Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2017

Powrót do muzycznych źródeł - zobacz film z TMP 2017

NEWS | 12-01-2018
Zapaszmy Państwa na premierę reportażu poświęconego trzeciej edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych - najbardziej rozśpiewanej i roztańczonej imprezie w Szczecinie! Film znajduje się na naszym kanele YouToube. Można zobaczyć go także, klikając w miniaturę poniżej.

III Turniej Muzyków Prawdziwych odbył się od 31 sierpnia do 3 września 2017, gromadząc muzyków i miłośników tradycyjnego brzmienia tradycyjnych z całej Polski. Podczas dwudniowych przesłuchań na jednej scenie zaprezentowało się ponad 80 wykonawców prezentujących różne regiony i stylistyki. Publiczność miała okazję obcować zarówno z wiernymi wykonaniami czy rekonstrukcjami, jak i poznać zupełnie nowe interpretacje muzyki ludowej.

Turniej rozgrywał się w czterech kategoriach muzycznych: soliści instrumentaliści, soliści wokaliści, zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne, zespoły śpiewacze oraz w kategorii muzyczno-tanecznej. Po raz pierwszy odbył się Turniej Tańca- konkurs dla par tanecznych z kapelą. W każdej kategorii zostały przyznane nagrody finansowe, których łączna pula wyniosła ponad 25 tysięcy złotych.

W Jury III Turnieju Muzyków Prawdziwych zasiedli: dr hab. Bogdan Matławski, prof. US (przewodniczący), dr Weronika Grozdew-Kołacińska oraz Wojciech Ossowski.

W Jury Turnieju Tańca zasiedli: prof. dr hab. Dariusz Kubinowski (przewodniczący), Jacek Hałas oraz Remigiusz Mazur- Hanaj.

Partnerzy: Instytut Muzyki i Tańca, Teatr Kana, Fundacja Muzyka Odnaleziona, Instytut im. Oskara Kolberga, Fundacja Muzyka Zakorzeniona, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk
Patroni: Dwójka Program II Polskiego Radia, Pismo Folkowe, Kulturaludowa.pl, Etnosystem.pl, GS24.pl, naszemiasto
Ferie w Filharmonii
04-01-2018 17:11