Muzyka na wodzie

Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego

NEWS | 05-06-2018
To już XVI edycja stworzonego przez Jana Waraczewskiego cyklu plenerowych koncertów Muzyka na wodzie. Tym razem dąbska przystań poniesie na swych falach największe przeboje legendy jazzu Nat King Cole’a, a Orkiestrze Filharmonii w Szczecinie towarzyszyć będzie sześciu wyjątkowych wokalistów z zespołu Affabre. W niezwykłej scenerii melomani będą mieli okazję odbyć sentymentalną podróż do lat 50. i 60. XX wieku. Koncert odbędzie się 30 czerwca o godz. 22:00.
Nat King Cole to niekwestionowany król jazzu lat 50. i 60., pianista i wykonawca takich hitów, jak "(I would do) anything for you", „When I fall in love” czy "Unforgettable". Jego piosenki zaprezentuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Jana Walczyńskiego, który jest także autorem ich aranżacji na orkiestrę, oraz zespół wokalny Affabre.
Jan Walczyński - kompozytor, aranżer i dyrygent, ceniony za wyjątkowo świetnie brzmiące i ciekawe aranżacje. Stworzył niemal trzydzieści programów, prezentując m.in. „Muzykę z westernów”, „Muzykę z romansów”, „Muzykę z filmów gangsterskich” czy „Muzykę Ennio Morricone”. Od lat współpracuje m.in. z Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Ewą Bem i Andrzejem Rosiewiczem. Jest również autorem koncertów i muzyki teatralnej dla najmłodszej widowni.

Affabre (Concinui), to zespół wokalny śpiewający a cappella, został założony w 1983 r. w Poznaniu. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich Stefana Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego. Koncertowali w największych ośrodkach kulturalnych kraju i za granicą. Repertuar zespołu obejmuje ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy oraz żarty muzyczne i utwory orkiestrowe – ze znakomitą imitacją instrumentów muzycznych. Dużą część repertuaru Affabre (Concinui) stanowią przeboje rozrywkowe XXw. Świetnie zaaranżowane, wiernie oddają klimat oryginalnych wykonań z lat 50., 60., 70. i są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność.

Cykl koncertów w Jacht Klubie AZS to wyjątkowe połączenie muzyki i żeglarstwa – dwóch największych pasji Jana Waraczewskiego, skrzypka i wieloletniego koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego, choć już drugi raz bez swojego charyzmatycznego twórcy, po raz szesnasty zabrzmi na wodach dąbskiej przystani, tym razem zapraszając melomanów na Wieczór z Nat King Cole’m. Poprzednie edycje koncertów przyciągnęły prawdziwe tłumy. Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadzi się rokrocznie prawie tysięczna publiczność, a niecodzienna sceneria sprawia, że każdy koncert jest wyjątkowy.

Tegoroczny koncert odbędzie się w sobotę, 30 czerwca o godz. 22:00 na przystani Jacht Klubu AZS w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Przestrzennej 9. Wstęp wolny.

VIDEOS AND PHOTOS
July 2020
05JULsn, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku