Kolejny intensywny sezon w Filharmonii. Dziękujemy, że jesteście z nami!

NEWS | 18-07-2018
Inauguracja z Karłowiczem i Szymanowskim, zakończenie z Beethovenem – kolejny sezon artystyczny dobiega końca, a zainteresowanie Filharmonią w Szczecinie nie słabnie. Ponad 500 wydarzeń – koncertów, wycieczek z przewodnikiem, czy wernisaży i ponad180 tys. osób, które od września 2017 do lipca 2018 odwiedziło Filharmonię. Dziękujemy za minione miesiące i szykujemy się kolejne!
Kolejny sezon artystyczny upłynął pod znakiem ekscytujących wydarzeń i intensywnej pracy. Od września 2017 do lipca 2018 odnotowaliśmy ponad 180 tysięcy odwiedzin. Ten imponujący wynik, to zasługa melomanów, którzy przychodzili na piątkowe koncerty symfoniczne, ale także tych, którzy odkrywali brzmienia jazzu, muzyki elektronicznej, tradycyjnej lub spotykali się na licznych wernisażach w Galerii 4 Poziom.

W mijającym sezonie odwiedzili nas tacy znakomici artyści jak Arabella Steinbacher, Kian Soltani, Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, Wayne Marshall, Gregory Porter, Mouse on Mars czy Tadeusz Rolke. Artystą-rezydentem Filharmonii w Szczecinie był jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie – Atom String Quartet.

Edukacyjne podróże dla małych i dużych przez cały sezon zapewniała nam EduFilharmonia. 9 koncertów rodzinnych, 78 spotkań z DoNutą, 24 przejazdy Limuzy(n)ką, która na koncerty w Filharmonii przywoziła dzieci i seniorów z całego Pomorza Zachodniego, premiera spektaklu „Góra-dół – być jak Karłowicz”, to tylko ułamek działań naszej eduekipy w ciągu całego sezonu.

Kontynuowaliśmy projekty takie jak International Lutosławski Youth OrchestraTurniej Muzyków Prawdziwych, włączaliśmy się w obchody Międzynarodowego Święta Muzyki czy Dni Morza w Szczecinie, a nasi muzycy grali dla szerokiej publiczności podczas plenerowych koncertów, ale i kameralnie dla najmłodszych melomanów na oddziałach szpitalnych.

Jednocześnie mamy za sobą wyjątkową płytową premierę. W kwietniu 2018 ukazały się kolejne wydawnictwa płytowe Filharmonii – Klubowy Paprykarz i Oranżada. Dwie płyty pełne porywających przebojów z lat 60. i 70. w wykonaniu największych gwiazd współczesnej polskiej sceny muzycznej, którym towarzyszyli m.in. muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, to nasz kolejny nietypowy muzyczny projekt i powód do dumy.

Nie słabnie zainteresowanie Filharmonią jako przykładem odważnej architektury oraz wspaniałej akustyki. Wydarzenia zewnętrzne, wycieczki z przewodnikiem i liczne sesje fotograficzne, potwierdzają, że zarówno Szczecinianie, jak i goście spoza naszego miasta chcą spędzać czas w otoczeniu nowoczesnej architektury.

Wydarzeń i towarzyszących im emocji było tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. Dziękujemy, że są Państwo z nami i obiecujemy nie spoczywać na laurach. Wszak kolejny wyjątkowy sezon artystyczny już niebawem!
VIDEOS AND PHOTOS
May 2021
01MAYsa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskafree online premiere