BILETY

zwiedzanie
przestrzeń filharmonii
Procedury bezpieczeństwa
Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2 i wzór oświadczenia dla osoby wchodzącej do obiektu Filharmonii.
  • 13:00 – oprowadzanie w języku migowym
  • 15:00 – oprowadzanie z audiodeskrypcją
  • 17:00 – zwiedzanie tradycyjne
Jeszcze przed pandemią w każdym tygodniu setki osób z całego świata zwiedzały nasz najpiękniejszy budynek Europy dzięki oprowadzaniu w trzech językach! Dziś, kiedy ponownie mogliśmy otworzyć się dla publiczności, zapraszamy w pierwszej kolejności na oprowadzanie w języku migowym oraz z audiodeskrypcją, a o godzinie 17:00 – zwiedzanie tradycyjne, z przewodnikiem!

Każda wycieczka trwa około 40 minut. Trasa rozpoczyna się w holu Filharmonii i obejmuje salę kameralną, symfoniczną, Poziom 4., a także sklep z pamiątkami i wydawnictwami. Tajemnice budynku, miejsca na co dzień niedostępne, architektoniczne smaczki i niesamowitą atmosferę poczujemy różnymi zmysłami. Razem odkryjemy, ile jeszcze ma do pokazania nam budynek okrzyknięty ikoną współczesnej kultury!

Oprowadzanie w języku migowym realizowane jest w partnerstwie z Polskim Związkiem Głuchych – Oddziałem Zachodniopomorskim.

Bilety na zwiedzanie będą dostępne bezpośrednio przed wydarzeniem w kasie Filharmonii. Ilość miejsc ograniczona.

Przez wszystkie dni festiwalu wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor osób Głuchych, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi. Między 8 a 13 czerwca będziemy patrzeć na świat przez turkusowe okulary!

Wydarzenie jest częścią Festiwalu „Słyszę dobre dźwięki”, który odbywa się w dniach 8–13 czerwca 2021 r. To koncerty, wystawy i działania w przestrzeni miejskiej, poprzez które chcemy uwrażliwić Was na problem hałasu i uczyć dbania o słuch. Witold Lutosławski już pięćdziesiąt lat temu przewidywał katastrofalne skutki zaśmiecenia naszego otoczenia dźwiękowego. NIE WYSTARCZY ZATKAĆ USZY! – ostrzegał. Jeżeli się z nim zgadzasz, wejdź na uslysz.filharmonia.szczecin.pl.

Sponsorem Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki jest Demant.

Partnerami Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki są Fundacja PZU, pAudio, MEDINCUS, Komfort Ciszy, Ecophon, Beaton, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie, Polski Związek Głuchych Oddział Zachodniopomorski, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie i CLOCHEE.
Sponsor festiwalu
Logo Demant Szczecin
Partnerzy festiwalu
Logo Fundacja PZULogo pAUDIOLogo Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUSLogo Komfort CiszyLogo EcophonLogo BeatonLogo Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w ŚwidwinieLogo Polski Związek Głuchych - Oddział ZachodniopomorskiLogo Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w SzczecinieLogo Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w ŚwidwinieLogo Polski Związek Głuchych - Oddział ZachodniopomorskiLogo Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w SzczecinieLogo Clochee