27CZE '25pt, 21:00

Filmowo w amfiteatrze

Koncert symfoniczny
Teatr Letni im. Heleny Majdaniec
W programie m. in. muzyka z filmów i seriali: Gwiezdne Wojny, Incepcja, Pretty Woman, Narodziny Gwiazdy, Star Trek, Dom z papieru oraz z serii James Bond.
Film i muzyka od samego początku stanowiły nierozerwalny duet. Nawet w erze kina niemego projekcjom filmowym często towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo, potęgując emocje i dramaturgię wielkoekranowej opowieści. Muzyka filmowa, jaką znamy dzisiaj, narodziła się w 1929 roku, kiedy to rozwój techniki pozwolił na synchronizację dźwięku z obrazem. Od tamtej pory stanowi integralną część kinematografii.

Niektórzy kompozytorzy muzyki filmowej, jak chociażby John Williams czy Hans Zimmer, stali się globalnie rozpoznawalnymi gwiazdami, a niektóre z ich utworów skomponowanych na potrzeby wielkiego ekranu zdobyły tak ogromną popularność, że stały się samoistnymi przebojami. To właśnie hity muzyki filmowej złożyły się na program tego koncertu.

W wakacyjnej aurze w samym sercu parku Kasprowicza w Teatrze Letnim zabrzmią doskonale wszystkim znane melodie z takich filmów jak chociażby James Bond, Gwiezdne Wojny czy Incepcja. Muzyka filmowa jest świadectwem niezwykłej mocy dźwięków w ożywianiu emocji i opowiadaniu o nich. Ten koncert będzie spotkaniem nie tylko z muzyką, bez której nie sposób wyobrazić sobie najsłynniejszych filmów i seriali, ale także swoistą celebracją tej niezwykłej więzi, która od zawsze łączy muzykę i kinematografię.

SZCZEGÓŁY
Filmowo w amfiteatrze
27-06-2025 21:00
Teatr Letni im. Heleny Majdaniec