BRILLANTE

Dwaj tenorzy, baryton, bas i Lipnicka raz!

AKTUELLES | 30-01-2020
Voice Band - kwartet wokalny wskrzeszający styl przedwojennych rewelersów - wystąpi 16 lutego o godzinie 19:00 w złotej sali Filharmonii. Będzie lekko, dowcipnie, ale i nostalgicznie; o miłości, o szczęściu, ale i o smutku. Cztery męskie głosy w towarzystwie orkiestry i ciepłego wokalu Anity Lipnickiej wprowadzą nas w klimat międzywojennych kabaretów i starych filmów. Bilety na koncert Voice Band & Anita Lipnicka można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.
Lekki, dowcipny duch rewelersów, ujmująco proste, rytmiczne aranżacje utworów oraz ciepły wokal Anity Lipnickiej wypełnią złotą salę Filharmonii w Szczecinie. Voice Band, nawiązujący do tradycji męskich kameralnych zespołów wokalnych, za sprawą swojej debiutanckiej płyty „W siódmym niebie” przenosi nas do dawnych czasów. Czasów kabaretów, rewii, teatrzyków, starych filmów, w których niejednokrotnie było je słychać, czy występów kapel ulicznych.

„Jest tam 14 znakomitych piosenek, napisanych przez starych mistrzów lat 30., czyli Tuwima, Warsa, Hemara, czy Irvinga Berlina. To twórcy, których chcemy przypomnieć albo przedstawić na nowo współczesnej publiczności. Wiele z ich utworów, to numery uniwersalne, które się nigdy nie starzeją” - mówi o płycie Arek Lipnicki, pomysłodawca i założyciel zespołu Voice Band. „Odkąd istnieje fonografia ludzie zawsze chcieli słuchać piosenek o miłości, radości, smutku – o rzeczach, które dotyczą każdego z nas” - dodaje.

Arkowi Lipnickiemu od zawsze przyświecała myśl stworzenia grupy wokalnej nawiązującej do chórów męskich z okresu międzywojennego. Spędziłem dziesiątki godzin w archiwach Polskiego Radia, przesłuchując taśmowe kopie płyt winylowych oraz dźwiękowych pocztówek, które ocalały po wojnie. To była niezwykła podróż w czasie (...) – wspomina Lipnicki.

Trzon grupy Voice Band stanowią: Tomasz Warmijak (tenor), Arek Lipnicki (tenor), Grzegorz Żołyniak (baryton), Piotr Widlarz (bas) i Wacław Turek (akordeon). Lipnicki do współpracy nad debiutancką płytą zespołu Voice Band zaprosił swoją siostrę Anitę Lipnicką, wokalistkę znaną zarówno z projektów solowych, jak i z duetu stworzonego z Johnem Porterem oraz z zespołu Varius Manx. Na płycie pojawili się także m.in.: Krzysztof Poliński (perkusja), Paweł Pańta (kontrabas) oraz John Porter.

Na filharmonicznej scenie muzykom tym towarzyszyć będą muzycy Orkiestry Filharmonii w Szczecinie oraz Tadeusz Wicherek, niezwykle aktywny i wszechstronny dyrygent, współpracujący z wybitnymi artystami klasycznymi, jazzowymi, popowymi i rockowymi.

Bilety w cenie 50/60 zł na koncert Voice Band & Anita Lipnicka 16 lutego o godzinie 19:00 można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

Mecenasem koncertu jest Natural Skin Clinic.
Sponsorem koncertu jest Dealer BMW Bońkowscy.
April 2021
04APRSo, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINKostenlose Online-Premiere
05APRMo, 19:00