Filharmonia Szczecin Online

Filmowy maj i edukacyjne niespodzianki

AKTUELLES | 11-05-2020
Muzyka i obraz podążają wspólnie przez srebrny ekran budząc wzruszenie, uśmiech, strach i zaskoczenie, całą paletę emocji. Filharmonia w Szczecinie zaprasza na spotkania z Film-Harmony, czyli majowym cyklem poświęconym „romansowi” kina i muzyki. A do tego na młodszych i starszych czekają niespodzianki od EduFilharmonii.

Filmowe inspiracje

„Nikt, kto chce mówić o kinie, nie może ignorować muzyki filmowej – stanowi bowiem ona integralną część naszego życia, naszych czasów, współczesnej kultury” – powiedział kiedyś Ennio Morricone, jeden z największych jej twórców.

Nową erę w światowej kinematografii rozpoczęła projekcja filmu „Śpiewak jazzbandu” w 1927 - był to bowiem pierwszy film dźwiękowy w historii kina. Od tej pory muzyka i obraz podążają wspólnie przez srebrny ekran budząc wzruszenie, uśmiech, strach i zaskoczenie, całą paletę emocji.

Co roku w maju, w ramach cyklu Film-Harmony, zapraszaliśmy Państwa na serię koncertów ze specjalnie wyselekcjonowaną muzyką z filmów. Niejednokrotnie też biały hol Filharmonii zmieniał się w salę kinową, w której prezentowaliśmy dzieła kinematografii.

To koncerty symfoniczne i kameralne, podczas których brzmią nie tylko znane i lubiane tematy filmowe, ale także kompozycje o specjalnym charakterze, napisane na potrzeby niezapomnianych dzieł wielkiego ekranu.

Skoro więc nastał maj, będziemy Państwu przemycać filmowe tematy, a w niedzielę zaskoczymy kolejną premierą.

Kalambury i dźwiękowe pocztówki

Już w najbliższą środę i czwartek nasza EduEkipa będzie miała dla wszystkich niespodzianki. W kolejne środy o godz. 11:00 będziemy mieli okazję zmierzyć się z muzycznymi zagadkami jakie przygotowali nasi przyjaciele: Bemol i Tryton. Bemol to specjalista od zagadek rysowanych, Tryton zaś czaruje gestami i ruchami niczym zwinny kot. Już teraz możemy zdradzić, że każde hasło związane jest z muzyką.

Oprócz kalamburów pokażemy też światu wyjątkową pocztówkę, którą przesłała nam nasza dobra koleżanka. Kto taki? Skąd jest pocztówka? Jakie obrazy i dźwięki ze sobą niesie? Odpowiedzi na wszystkie pytania już w najbliższy czwartek o godzinie 11:00.

Wyjątkowa niedzielna premiera

W nadchodzącym tygodniu będziemy Państwu przypominać najpiękniejsze momenty, które przez kilka sezonów dawała nam właśnie muzyka filmowa. Zaś w niedzielę 17 maja o godzinie 19:00 będziemy zaś mieli dla Państwa kolejną, tym razem muzyczno-kinematograficzną premierę. Zapraszamy na nasze kanały w serwisach FacebookYouTube.

Februar 2021
04FEBDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineJose Torres & Havana Dreamsbezpłatna premiera online
05FEBFr, 19:00