Filharmonia Szczecin Online

W oczekiwaniu na kolejny koncert online

AKTUELLES | 18-05-2020
Za nami dziewięć niedzielnych premier online i spotkań z muzyką. Każde z nich było inne, każde wyjątkowe. Nasze koncerty online, to duża symfonika, ale i koncerty kameralne, kameralne składy muzyków i muzyka, która pozwala na bardziej intymny kontakt z wykonawcami. Właśnie ona będzie nam w najbliższych dniach przewodzić. Wszystko to na naszych kanałach w serwisach FacebookYouTube.

Dziewięć niedzielnych premier za nami

Już w najbliższą niedzielę czeka nas dziesiąte spotkanie z odsłoną Filharmonii Szczecin Online. Za nami już dziewięć koncertów, z których każdy był inny i na swój sposób wyjątkowy. Nasze niedzielne spotkania o godzinie 19:00 rozpoczęliśmy koncertem rodzinnym i wspaniałymi wykonaniami piosenek o Szczecinie. W kolejne niedzielne wieczory prezentowaliśy Państwu zarówno wielką symfonikę - Bolero Maurice'a Ravela, czy koncert fortepianowy Griega w wykonaniu naszej orkiestry i Joaquína Achúcarro - ale także koncerty kameralne, muzykę jazzową i alternatywną.

Ostatnie spotkanie, czyli koncert Czerwie | Metropolis, był z kolei propozycją łączącą dwa gatunki - muzykę i film. Zespół Czerwie to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Zespół stworzył własny, niepowtarzalny styl i znajduje się w ścisłej czołówce grup grających na żywo muzykę do filmów niemych.

ZOBACZ KONCERT CZERWIE | METROPOLIS

Koncert zespołu Czerwie, połączonego z projekcją filmu niemego „Metropolis” z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa, miał odbyć się przy udziale publiczności w sali kameralnej. Z uwagi na okoliczności zdecydowaliśmy się zaprezentować Państwu ten koncert online i okazało się to doskonałym pomysłem. Dziękujemy za Państwa zainteresowanie tym koncertem, entuzjastyczne komentarze i docenienie zarówno muzyki oraz samego filmu, jak i montażu, nad którym przez kilka dni pracowali nasi realizatorzy. Przypominamy także, że tak jak wszystkie nasze premiery online, jest on dostępny na naszych kanałach w serwisach FacebookYouTube.

Kameralnie z muzykami

Kontynuujemy nasze muzyczne spotkania w Państwa domach, ale w tym tygodniu w nieco bardziej intymnej formie. Już w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 19:00 zaprosimy Państwa na kolejny koncert, ale tym razem w kameralnej odsłonie.

Same koncerty kameralne, których programy, a często także intymny charakter wykonania, wprowadzają w świat tajemniczych współbrzmień i muzycznych dialogów. Jednocześnie są dużym wyzwaniem dla wykonawców: ich prawdziwy kunszt przejawia się w osiągnięciu spójności brzmienia, twórczym podejściu do muzycznej narracji i osobistym wręcz kontakcie z odbiorcą.

Pełne werwy edukacyjne poranki i kameralne wieczory

Zanim jednak niedzielne kameralne spotkanie online z muzyką, zapraszamy na cały tydzień regularnych spotkań, podczas których co rano o godzinie 11:00 zaprosimy najmłodszych na EduPoranki, a popołudnia i wieczory poświęcimy innym odsłonom muzyki i naszej orkiestry. Będzie spotkanie z reportażami, wywiady z artystami, galerie zdjęć z koncertów. Sprawdzimy także, co słychać u naszych muzyków, melomanów oraz co w sieci i wielkim świecie muzyki piszczy.

Bądźcie Państwo z nami na naszych kanałach w serwisach FacebookYouTube.
Februar 2021
04FEBDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineJose Torres & Havana Dreamsbezpłatna premiera online
05FEBFr, 19:00