TICKETS

symphonic concert
symphony hall
Safety procedures
Safety procedures for event participants/visitors to Mieczysław Karłowicz Philharmonic Concert Hall in Szczecin applicable during SARS-CoV-2 pandemic and model declaration for a person entering the Philharmonic facility.
ARTISTS
utwory z płyty „Sound Theories“

Dźwiękowa innowacyjność

Steve Vai - trzykrotny laureat nagrody Grammy. Gra już od ponad trzydziestu lat, a jego niezrównana wirtuozeria i mistrzostwo kompozycyjne nie mają swojego odpowiednika na całej światowej scenie muzycznej.
Począwszy od elektryzującego debiutu „Flex-Able” z 1984 roku, aż po jego ostatni, wydany w 2012, studyjny album „The Story of Light”, Steve Vai wciąż zaskakuje oryginalną twórczością. Najważniejsza jest dla niego dźwiękowa innowacyjność. – Kiedy w moim umyśle pojawia się nagle dziwny lub piękny dźwięk, to staram się odtworzyć go w rzeczywistym świecie za pomocą wszelkich dostępnych mi muzycznych środków i urządzeń – mówi muzyk. – Najbardziej interesuje mnie to, co jeszcze nigdy nie zostało zrobione i zagrane – dodaje. Wciąż poszukuje nowych artystycznych wyzwań, zarówno podczas pracy w studio, jak i w trakcie koncertów. Doskonale odnajduje się w dowolnej twórczej konfiguracji – występując solo, z klasycznym rockowym składem czy ze stuosobową orkiestrą symfoniczną.

Jeden z najwybitniejszych gitarzystów wszechczasów

Urodził się 6 czerwca 1960 r. w Nowym Jorku. Jako muzyk Steve Vai objawił się światu już jako dwudziestolatek, kiedy w 1980 r. dołączył do zespołu Franka Zappy. Jednak dopiero w czasie swojej solowej kariery dał się poznać jako wybitny instrumentalista i wniósł ogromny wkład w rozwój gitarowej muzyki w ogóle. Vai, który współpracował m.in. z Joe Satrianim, Ozzym Osbournem, Davidem Lee Rothem i Johnem Lydonem, przyznaje się do inspiracji warsztatem takich tuzów gitary jak Jimmy Page, Brian May czy Ritchie Blackmore. Sam również stał się inspiracją dla wielu uznanych muzyków – jego twórczość znacząco wpłynęła na grę Jamesa Shaffera z Korn, Mike'a Eizingera z Incubus czy Toma Morello z Rage Against The Machine.
Steve Vai nie ukrywał nigdy, że zawsze pociągał go rock konceptualny. Przykładem może być jego monumentalne przedsięwzięcie – koncertowe wydawnictwo „Alive in Ultra World”, będące zapisem utworów poświęconych 16 z 32 krajów, które Vai odwiedził podczas ogólnoświatowej trasy koncertowej w 2000 roku. Każda z tych kompozycji oddawała ducha danego narodu i zawierała fragmenty lokalnej muzyki. Utwór otwierający to dwupłytowe wydawnictwo był poświęcony Polsce.
W 2004 roku muzyk został sklasyfikowany na 53. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszechczasów według magazynu Guitar World.
Steve Vai używa głównie gitar elektrycznych firmy Ibanez – pomógł podczas projektowania serii Ibanez JEM, oraz siedmiostrunowych Universe, które firmuje swoim nazwiskiem. Ma również zaprojektowane na indywidualne zamówienie trzygryfowe gitary Ibanez JEM Tripleneck i Ibanez Heart Tripleneck.

Filantrop i bartnik

Steve Vai to nie tylko wybitny muzyk – działa również jako filantrop. Jego fundacja „Make a Noise” sponsoruje instrumenty młodym muzykom, których nie stać na ich zakup we własnym zakresie. By zdobyć fundusze na ten cel, regularnie urządza aukcje sprzedaży swojego własnego muzycznego ekwipunku oraz – jako zapalony bartnik – sprzedaje miód wyprodukowany w swojej prywatnej pasiece.
VIDEOS AND PHOTOS
Sponsorem Tytularnym koncertu jest BMW Dealer Bońkowscy
Mecenasem cyklu inauguracyjnego ƒorte. ƒortissimo. ƒilharmonia jest Miasto Szczecin.
Sponsor tytularny koncertu
Logo Dealer BMW Bońkowscy
Mecenas
Logo Miasto Szczecin