Koncerty rodzinne

Walerian Pawłowski dla starszych i młodszych

NEWS | 26-11-2020
Od 26 listopada do 5 grudnia codziennie o godzinie 15:00 będziemy przypominać na naszym Facebooku fragmenty ostatniej książki Maestro „Poradnik melomana czyli sztuka dygresji Maestro Waleriana”, której premiera już niebawem. 6 grudnia zaś zapraszamy na spotkanie z Maestro Pawłowskim podczas wyjątkowego rodzinnego koncertu.
W tym roku obchodzić będziemy setną rocznicę urodzin Waleriana Pawłowskiego i z tej okazji kończymy prace nad wydaniem jego ostatniego dzieła pod tytułem „Poradnik melomana czyli sztuka dygresji Maestro Waleriana” - pełnej walerianowej energii, wspomnień i anegdot książki, będącej jednocześnie jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem po muzyce.

Od 26 listopada do 5 grudnia codziennie o godzinie 15:00 na naszym profilu w serwisie Facebook będziemy prezentować fragmenty wyjątkowego przewodnika po muzyce.

Charakterystyczny styl, urok i charyzma, z których słynął Maestro Pawłowski, powrócą do Państwa dzięki interpretacji tekstu w wykonaniu aktora Teatru Lalek „Pleciuga” - Przemysława Żychowskiego.

Krótkie formy, których reżyserii podjął się Adam Kuzycz-Berezowski, prezentujące fragmenty ostatniej książki Waleriana Pawłowskiego będziemy przypominać na naszym Facebooku, ale można je także znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube.

Codzienne spotkania z Walerianem Pawłowskim będą doskonałą okazją, by jeszcze przed premierą książki Maestro posłuchać jego oryginalnych tekstów dotyczących muzyki - od historii orkiestry, przez czasochłonność przygotowywania dzieł muzycznych na orkiestrę, przez opinie Maestro o tak wrażliwych kwestiach jak oklaski pomiędzy częściami utworu, po anegdoty, jak ta bójce śpiewaczek operowych Hymarket Theatre, gdzie wówczas dyrektorem był Handel.

Koncert dla młodych (i starszych) melomanów

10 odcinków prezentujących fragmenty książki to też wspaniałe przygotowanie do koncertu, który poświęcimy Walerianowi Pawłowskiemu w roku setnej rocznicy urodzin. W niedzielę 6 grudnia o godzinie 17:00 zaś zapraszamy na koncert "Walerianowe kropelki" - muzyczną opowieść o Maestro. Młodym melomanom (którzy Waleriana Pawłowskiego nie znają) i ich opiekunom, rodzicom i dziadkom (którzy z pewnością pamiętają go doskonale) historię opowiadać będą jego ukochany pies Hipolit, w którego wcieli się aktor Teatru Lalek „Pleciuga” Rafał Hajdukiewicz, narratorka koncertu Agata Kolasińska, a także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie. W programie koncertu znajdą się Symfonia nr V Ludwiga van Beethovena, „Moja Matka Gęś” Maurice’a Ravela oraz „Polka” Waleriana Pawłowskiego w aranżacji Mateusza Czarnowskiego.

Na koncert rodzinny dla młodszych i starszych zapraszamy w mikołajkowe popołudnie 6 grudnia o godzinie 17:00. Koncert będzie bezpłatnie transmitowany na kanałach Filharmonii w serwisach FacebookYouTube.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Kupiłeś bilety do Filharmonii na koncert 6 grudnia? Dowiedz się, jak wymienić je na kody dostępu TUTAJ

Mecenasem roku w Filharmonii w Szczecinie jest Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
VIDEOS AND PHOTOS
May 2021
01MAYsa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Muzyka polskafree online premiere