Arhythmic Perfection Plan - alternatywne brzmienie!

NEWS | 26-10-2016
Arhythmic Perfection Plan zakłada brzmienia alternatywne i improwizowane. Dwudniowy set (5 i 6 listopada) to szeroki wachlarz propozycji dla tych, którzy nie boją się odważnego przekraczania muzycznych granic. Najlepsi muzycy i ich zwariowane projekty, warsztaty, projekcje filmowe. To wszystko już na początku listopada w Filharmonii.
Jacek Sienkiewicz to jeden z najbardziej cenionych twórców muzyki elektronicznej w Polsce. Od lat stanowi też muzyczną wizytówkę naszego kraju na świecie, regularnie grając w klubach rozsianych po całym globie. Wystąpił na najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej, a jego płyty można znaleźć w każdym szanującym się sklepie muzycznym.

Gościem szczecińskiej sceny eksperymentalnej będzie również Igor Pudło, czyli współtwórca legendarnego wrocławskiego duetu Skalpel. Tym razem w solowej odsłonie zaprezentuje DJ set, w którym na pewno nie zabraknie odwołań do tradycji jazzu, hip-hopu, krautrocka, współczesnej awangardy i muzyki filmowej.

Można rozszerzyć skalę głosu, można także uszlachetnić brzmienie dźwięku, można skrzekliwy głos zamienić w cudownie brzmiący, można chory głos uzdrowić, można… można… można… Wymagana jest tylko cnota cierpliwości, intuicja, siła woli, wyobraźnia, wizualizacja, autosugestia, wiara w siebie oraz miłość do tego, co się zamierza zrobić. I już fizjologię można przekroczyć – przekonuje śpiewaczka Olga Szwajgier. Jako jedyna osoba na świecie ćwiczeniami własnego pomysłu rozszerzyła skalę głosu z czterech do sześciu oktaw.

Mikrosample, dźwięki znalezione, nagrania terenowe i sprzężenia zwrotne to składowe autorskiego projektu Roberta Skrzyńskiego. Jego Micromelancolié to rzeka dźwięku, zbudowana ze skrawków melodii oraz słów tworzy niezwykle logiczną i przestrzenną całość.

Paweł Szamburski jest klarnecistą, improwizatorem i animatorem kultury. Współtworzy niezależne wydawnictwo LadoAbc oraz Stowarzyszenie Kulturalne Lado – środowisko, którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.

Irad Mazliah to izraelski choreograf i performer. Ppracował z wieloma choreografami i grupami takimi jak: Emanuel Gat, Yossi and Oded, Niv Scheinfeld and Oren laor czy Anat danieli. Od przyjazdu do Polski w 2013 r. tworzył m.in. dla Teatru Tańca Zawirowania (,,Navigation song”), Acro Dance Company (,,Jak robi koń”) oraz dla wielu amatorskich ośrodków tańca. Jako aktor i performer współpracował również z Komuną/Warszawa i Teatrem Cinema.

Dodatkowo w ramach Arhythmic Perfection Plan odbędzie się festiwal sztuki "Młode Wilki". Poświęcony będzie twórczości studentów wyższych szkół plastycznych i muzycznych oraz niestudiujących młodych, zainteresowanych sztuką współczesną. Do najmocniejszych jego punktów należą warsztaty, seria wykładów poświęconych sztuce najnowszej oraz konkurs, który zakończy się uroczystą galą wręczenia nagród w Filharmonii.

VIDEOS AND PHOTOS
Teatr Święta Zmarłych
25-10-2016 12:16
February 2021