Znaki - wystawa prac Tomasza Sadowskiego

NEWS | 08-01-2019
Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy na wernisaż wystawy "Znaki" Tomasza Sadowskiego, który odbędzie się 9 stycznia o godz. 17.00 w Galerii przy Cerkwi. Wstęp wolny.
Znaki. Towarzyszą nam na każdym kroku. Informują, ostrzegają, wskazują drogę. Mimo prostej formy mówią więcej niż setki słów. Niejednokrotnie stanowią idealny kompromis między sztuką a tym, co praktyczne i użyteczne.

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną wybrane znaki i piktogramy zaprojektowane przez Tomasza Sadowskiego w latach 2014-2018. Wydarzenie będzie stanowiło doskonałą okazję do podsumowania dotychczasowej działalności grafika, który przez cały ten czas doskonalił swoje umiejętności i zdobywał doświadczenie.

Tomasz Sadowski – absolwent Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Projektant z wieloletnim doświadczeniem. Jego praca dyplomowa „System identyfikacji wizualnej Szybkiej Kolei Metropolitalnej (SKM) w Szczecinie”, której promotorem był dr hab. Ireneusz Kuriata, prof. nadzw. wzięła udział w wystawie "Design 32. Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2015" oraz została opublikowana na łamach portalu Font nie czcionka! w zestawieniu najlepszych dyplomów roku 2015 w kategorii Identyfikacja wizualna. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę na macierzystej uczelni, obecnie pełni funkcję asystenta w Katedrze Grafiki Projektowej na Wydziale Sztuk Wizualnych oraz laboranta w Laboratorium Cyfrowego Druku Prototypowego, prowadzi również własną działalność.

Kierunek pracy projektanta wyznaczają jego dwie największe pasje: identyfikacja wizualna oraz poligrafia. Jest autorem identyfikacji wielu firm oraz instytucji, m.in. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Jego prace prezentowane były na rozmaitych wystawach, jednak za swój największy sukces uznaje fakt, że dzięki identyfikacji wizualnej sztuka staje się częścią naszej codzienności.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 stycznia o godz. 17.00 w galerii przy Cerkwi. Wstęp wolny.

VIDEOS AND PHOTOS
July 2020
05JULsn, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku