BRILLANTE

Soyka | Woś | Hlushko z największymi przebojami

NEWS | 08-01-2019
Królowa włoskiego bel canta Joanna Woś, wybitny multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista Stanisław Soyka z towarzyszeniem pianisty Tarasa Hlushki przeniosą nas 13 stycznia do wciąż żywego okresu świątecznego. W wykonaniu wspaniałego trio zabrzmią najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe oraz największe przeboje artystów.
Wyjątkowe połączenie klasycznego głosu Joanny Woś z niepowtarzalnym Stanisławem Soyką. Królowa włoskiego bel canta, wybitny multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista z towarzyszeniem pianisty przeniosą nas do wciąż żywego okresu świątecznego. W wykonaniu wspaniałego trio zabrzmią najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe oraz największe przeboje artystów.

Stanisław Soyka – wokalista, pianista jazzowy, kompozytor – dla polskiego jazzu i muzyki pop-postać, której przedstawiać nie trzeba. Śpiewać zaczął w wieku siedmiu lat w kościelnym chórze, muzyczne wykształcenie zdobywał w szkole muzycznej w Gliwicach i liceum muzycznym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji i Aranżacji. W bogatej dyskografii artysty znalazły się albumu typowo jazzowe (m.in. „Blublula”, „Soyka Sings Ellington”) i popularne przeboje np. „Cud niepamięci”, „Tolerancja”, „Na miły Bóg”.

Joanna Woś – wokalistka (sopran koloraturowy) o niezwykle rozległej skali głosu, specjalizująca się w śpiewie bel canto. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Bilbao, nagród krytyków – Złotych Masek. Śpiewaczka występuje na wielu scenach operowych, stale współpracując z Teatrem Wielkim w Łodzi.

Taras Hlushko – pianista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wasyla Barwińskiego w Drohobyczu i Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki we Lwowie. Koncertuje jako pianista i kameralista, a także współpracuje z teatrami operowymi jako pianista-korepetytor przy realizacji spektakli.

Bilety na koncert 13 stycznia w cenie 30-70 zł dostępne w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Brillante.
Partnerem cyklu Brillante jest Szczecińska Izba Adwokacka.
VIDEOS AND PHOTOS
June 2021
01JUNtu, 11:00
05JUNsa, 11:00