Poziom 4.

Wernisaż Barwne konstelacje świata

AKTUELLES | 01-04-2019
Miłośników sztuki zapraszamy na wernisaż "Barwne konstelacje świata", który odbędzie się 11 kwietnia (czwartek) o godzinie 19.00 w galerii Poziom 4. Bezpłatne zaproszenia na wernisaż można odbierać w kasie Filharmonii od 2 kwietnia od godz. 13:00. Ilość miejsc jest ograniczona.
Wystawa Barwne konstelacja świata jest II edycją Zoom na Szczecin. Pierwsza – Punkty widzenia była malarską opowieścią o naszym mieście i prezentowana była w Galerii Poziom 4. Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Powstały wówczas wyjątkowe obrazy pędzla Edwarda Dwurnika i prof. Andrzej A. Sadowskiego. Obaj już odeszli, lecz Szczecin pozostanie na zawsze w ich dziełach.

Tym razem, w ramach stworzonego cyklu, idziemy dalej i realizujemy w Szczecinie wielowątkową opowieść o świecie i człowieku opowiedzianą językiem sztuki współczesnej. Wystawa Barwne konstelacje świata oddaje głos młodemu pokoleniu twórców, którzy kreują pokłady pozytywnych emocji. Prezentują wizję świata będącego w opozycji do zła w każdej jego postaci, samotności czy alienacji - największych zagrożeń człowieka współczesnego. Konstruują nowe światy syntetyzując bieżącą rzeczywistość, zmieniają ogląd zdarzeń minionych. Wyrażają swe przemyślenia o tym, co ważne i dzielą się z odbiorcą osobistymi przeżyciami, i emocjami. To zaproszenie do dialogu, rozmowy o świecie i sprawach małych i dużych w życiu każdego człowieka.

W swych wypowiedziach malarskich stosują różne techniki od najbardziej klasycznych takich jak olej, czy akryl na płótnie, kolaże, techniki własne, aż po niezwykłą i rzadko spotykaną w świecie - emaliowe obrazy na blasze.

Artyści: Marlena Barczyk-Kurus (Częstochowa), Bożena Galant (Szczecin), dr Sylwia Godowska (Szczecin), dr Aleksandra Jadczuk (Gdańsk),Bogna Jarzemska-Misztalska (Warszawa), Izabela Kita (Częstochowa), dr Marlena Lenart (Łódź), Weronika Raczyńska (Warszawa), Sonia Wojtysek i Tomek Wojtysek (ASP Częstochowa).

Bezpłatne zaproszenia na wernisaż można odbierać w kasie Filharmonii od wtorku 2 kwietnia. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wystawa będzie dostępna w galerii Poziom 4. do 5 maja. Godziny otwarcia galerii: niedziela, godz. 12:00–16:00, środa, godz. 13:00–18:00 oraz podczas każdego wydarzenia, którego organizatorem jest Filharmonia.

Organizator: Jolanta Gramczyńska Sztuka w Szczecinie
Współorganizator: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin, Akademia Sztuki.
Patronat Medialny: TVP Kultura, TVP 3 Szczeicin, PR Szczecin, Kurier Szczeciński, portale: Rynek i Sztuka, blog Sztuka w Szczecinie, Arteon
Współpraca redakcyjna: RFM Classic
Juli 2020
05JULSo, 12:00