Paprykarzowa Samba Caramba już na YouTube

AKTUELLES | 23-07-2018
Panie proszą panów, panowie proszą panie, można też tańczyć samemu – niezależnie od składów osobowych wszystkich miłośników gorących rytmów rodem z Buenos Aires zapraszamy do samby. Paprykarzowej Samby Caramby, do której teledysk już od dziś dostępny na naszym kanale YouTube. Samba!
Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza to zespół do zadań specjalnych, nieustannie ewoluująca grupa artystów, których łączą muzyczne poszukiwania. Skład Orkiestry jest płynny; współtworzą ją muzycy znani m.in. z takich zespołów jak Mitch & Mitch, Dick4Dick, Kwadrofonik, Levity czy Baaba. Najistotniejszym, wspólnym mianownikiem dla wszystkich uczestników projektu jest zamiłowanie do muzycznych eksperymentów i odkrywania nowych światów wypełnionych niebanalną treścią.

To właśnie WOR, wraz ze śpiewającymi Gabą KulkąMichałem „Buniem” Skrokiem, odpowiada za niepowtarzalną atmosferę płyty Klubowy Paprykarz i Oranżada – Nowe brzmienie jazzu i piosenki [na dzień]. Wśród muzyków, których słyszymy na płycie, możecie Państwo znać także Bartłomieja Tycińskiego czy Macio Morettiego, liderów zespołu Mitch & Mitch.

Wszystkich fanów paprykarzowych dźwięków zapraszamy na premierę na YouTube kolejnego teledysku do Klubowego Paprykarza i Oranżady. Gorąca „Samba Caramba”, utwór Bossa Novy Combo z 1963 roku!, w zupełnie nowej odsłonie z pewnością rozgrzeje i doda energii zarówno w pracy, jak i podczas wakacyjnych wojaży.

Klubowy Paprykarz i Oranżada był nietypowym projektem uczczenia urodzin Szczecina. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, razem z mistrzami alternatywy i największymi indywidualistami współczesnej polskiej sceny muzycznej, spotkali się na koncertach 5 i 6 lipca 2017 r. na scenie złotej sali symfonicznej, żeby oddać hołd Szczecinowi. Do polskich utworów i piosenek z lat 60. i 70. powstały całkowicie nowe aranżacje, a całość została wydana na dwóch niezależnych, choć wzajemnie się uzupełniających, albumach pod wspólnym tytułem Klubowy Paprykarz i Oranżada. Razem tworzą „muzyczny dzień” – delikatną muzykę do codziennych obowiązków i mocne uderzenie na wieczorną imprezę.

Płyty Klubowy Paprykarz i Oranżada można nabyć m.in. w salonach Empik oraz w sklepie internetowym Filharmonii w Szczecinie filharmonia.szczecin.pl/sklep/.
Dostępne są także we wszystkich serwisach streamujących muzykę, takich jak Tidal, Spotify, Gogle Play, Deezer, PlayTheMusic czy Muzyka T-Mobile.
Mai 2021
01MAISa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Polnische Musik Kostenlose Online-Premiere
02MAISo, 19:00