Akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki 2017-2018

Słyszysz dobre dźwięki? Zapisz się na konferencję!

AKTUELLES | 21-01-2019
Dźwięki otaczają nas codziennie, rzadko mamy możliwość zagwarantowania naszym uszom luksusu całkowitej ciszy. Jak bronić się przed szkodliwym hałasem i jak wykorzystać dźwięki kreatywnie? Tego będzie można dowiedzieć się podczas konferencji skierowanej do nauczycieli, pedagogów i animatorów. Udział jest bezpłatny!

Już 21 lutego 2019 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbędzie się konferencja „Słyszysz dobre dźwięki?”, której celem jest zwrócenie uwagi na otaczające nas dźwięki i ich wpływu na nasze życie. Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, animatorów i przedstawicieli sektora pozarządowego, zainteresowanych tematem wykorzystywania dźwięków w pracy z najmłodszymi, szukania środków na projekty podnoszące wiedzę czy aktywizacji społeczności lokalnych w działania proekologiczne. Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Konferencję otworzy panel dyskusyjny, do którego zaprosiliśmy ekspertów z doświadczeniem w bojach z hałasem lub pomysłowo wykorzystujących dźwięki w swojej pracy. Po nim zapraszamy do udziału w  warsztatach - można wybierać spośród 6 propozycji , w ramach których praktycy podpowiedzą:

• jak walczyć z niezdrowym hałasem (warsztat Norma akustyczna w pigułce. Warsztat rozwiązań praktycznych dla szkół i nie tylko);
  • jak się przed nim bronić (warsztat Chodzą słuchy - warsztaty z uchem w tle" - warsztaty o słuchu, uwadze słuchowej i przetwarzaniu słuchowym);
  • jak kreatywnie edukować wykorzystując dźwięki (warsztat Program szyty na miarę. Edukacja muzyczna site-specific jako forma nauki języków obcych w ujęciu CLIL (Content and language integrated learning));
  • gdzie szukać środków na realizację proekologicznych czy prozdrowotnych działań w szkole (warsztat Od pomysłu do projektu. Jak myśli przekuć w działania i gdzie szukać finansowania);
  • jak angażować do swoich pomysłów edukacyjnych innych (warsztat Jak gromadzić ludzi wokół idei? Metody animacyjno-angażujące odbiorców w edukacji ekologicznej);
  • jak wykorzystać przestrzeń szkoły do zorganizowania gry edukacyjnej dla podopiecznych (warsztat Zaprojektuj grę i edukuj! Jak stworzyć i zaplanować grę edukacyjną).
Dzień zakończymy bezpłatnymi badaniami słuchu, które przeprowadzą specjaliści z Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy "Medincus".

Formularz zgłoszeniowy znaleźć można tutaj

PROGRAM

Uwaga! W ramach konferencji odbędą się dwa bloki warsztatowe - w każdym z dwóch bloków należy wybrać tylko jeden: ten, w którym chcecie Państwo uczestniczyć. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas potwierdzenia udziału z informacją o warsztatach.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Kingą Rabińską (k.rabinska@filharmonia.szczecin.pl).

Konferencja "Słyszysz dobre dźwięki?" odbywa się w ramach projektu "Słyszę Dobre Dźwięki - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Falstart w Filharmonii
18-01-2019 14:57
Juni 2021
01JUNDi, 11:00