Nowa płyta z utworami Mieczysława Karłowicza przedpremierowo na Inaugurację

AKTUELLES | 27-09-2019
W programie dzisiejszego inauguracyjnego koncertu nie ma utworów Mieczysława Karłowicza, nie oznacza to jednak, że nie spotkamy się z nim dziś wieczorem. Specjalnie dla naszych melomanów, przedpremierowo, sprowadziliśmy małą część nakładu najnowszej płyty z jego utworami. Będziecie Państwo mogli kupić ją dziś i po koncercie pozostać w pięknym świecie muzyki słuchając najnowszego wydawnictwa - Poematów symfonicznych Mieczysława Karłowicza w wykonaniu naszej orkiestry.

Trzecia płyta z muzyką patrona

„Mieczysław Karłowicz - Poematy symfoniczne" to już trzecia wydana przez Filharmonię w Szczecinie płyta będąca częścią większego projektu wydawniczego, mającego na celu nagranie wszystkich dzieł patrona Filharmonii. Na płycie znalazły się trzy poematy symfoniczne: Powracające fale op. 9, Odwieczne pieśni op. 10 oraz Bianca de Molena op. 6 w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FIlharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Rune Bergmanna.

Przekazujemy Państwu wyjątkową płytę będącą bardzo osobistą, muzyczną opowieścią jednego z najciekawszych polskich kompozytorów Mieczysława Karłowicza - mówi Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii. Wybrane kompozycje tworzą przejmującą historię – od nieszczęśliwej miłości, przez trudne doświadczenia przeplecione wspomnieniami krótkich chwil szczęścia po oczyszczające dotknięcie wszechbytu - dodaje.

Długofalowy projekt wydawniczy

Do współtworzenia pierwszej płyty „Karłowicz. Filharmonia. Szczecin" zaprosiliśmy Łukasza Borowicza, dyrygenta, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną, i Bartłomieja Nizioła, wirtuoza skrzypiec, szczecinianina, któremu orkiestra towarzyszyła. Podczas sesji nagraniowych zarejestrowano koncert „Koncert skrzypcowy A-dur” op. 8, „Smutna opowieść” op.13, oraz „Rapsodia litewska” op. 11.

Ten niesamowity kompozytor za każdym razem, gdy czytam jego partytury lub wykonuję jego muzykę, staje się dla mnie jeszcze bardziej fascynujący - mówi Rune Bergmann, Dyrektor Artystyczny Filharmonii w Szczecinie. Doskonałe wykorzystanie instrumentów orkiestrowych sprawia, że jego muzyczne kolory stają się magiczne. Jest to zarówno zaszczyt, jak i przyjemność uczestniczyć w tym projekcie, polegającym na nagraniu wszystkich jego wspaniałych dzieł.

W październiku 2018 r., z okazji 70-lecia Orkiestry Filharmonia przygotowała kolejne wydawnictwo - „Mieczysław Karłowicz - Odrodzenie". Jest to wspólne dzieło Orkiestry oraz Dyrektora Artystycznego Filharmonii, maestro Rune Bergmanna. Na płycie usłyszeć można Symfonię e-moll „Odrodzenie” op. 7 Mieczysława Karłowicza.

Przedpremierowa niespodzianka na inaugurację sezonu

Choć oficjalną premierę płyta „Mieczysław Karłowicz - Poematy symfoniczne" będzie miała dopiero za chwilę my już dziś, specjalnie na inaugurację nowego sezonu, przygotowaliśmy dla naszych melomanów niespodziankę - płytę będzie można kupić przedpremierowo już dziś w naszym sklepie stacjonarnym w cenie 37 zł.

Nagrania trzeciej płyty odbyły się, tak jak w przypadku poprzednich wydawnictw, w sali symfonicznej FIlharmonii w Szczecinie podczas sesji w czerwcu 2018 roku.

Realizacja miała miejsce pod patronatem Polskiego wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
Juni 2021
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00