Filharmonia w Szczecinie nominowana w plebiscycie MocArty RMF Classic 2014

AKTUELLES | 03-02-2015
Filharmonia w Szczecinie zyskała nominację do Plebiscytu MocArty RMF Classic 2014 w kategorii: „Rzecz z klasą w roku 2014”. W tym samym plebiscycie, w kategorii „Człowiek Roku” nominowany jest Aleksander Doba, pochodzący z Polic kajakarz, podróżnik i odkrywca, który samotnie przepłynął Atlantyk.

Imponujący projekt architektoniczny autorstwa Estudio Barozzi Veiga, czyli hiszpańsko-włoskiego duetu architektonicznego - Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga. Prawie 13 tysięcy m2 powierzchni, cztery naziemne i dwie podziemne kondygnacje budynku, dwie sale koncertowe z doskonałą akustyką (duża w kolorystyce Słońca, kameralna w kolorystyce Księżyca), 1145 miejsc na widowniach, 2500 m2 sufitu i ścian pokrytych szlagmetalem (imitacja złota), posadzka sprowadzana aż z Majorki. Wyglądem przypomina lodowy pałac lub wierzchołek góry lodowej. Fachowcy podkreślają, że to pierwszy tak spójny projekt w Polsce” - tak redakcja RMF Classic uzasadnia nominację dla Filharmonii w Szczecinie.

Plebiscyt odbywa się po raz piąty z rzędu. Nominacje przyznawane są w czterech kategoriach: Człowiek Roku 2014, Wydarzenie Roku 2014, Rzecz z klasą w roku 2014 i Muzyka Filmowa Roku 2014. Przez kilka ostatnich tygodni redakcja zbierała propozycje słuchaczy. Jak pisze: „Poniższa lista Nominowanych jest dowodem na to, że trafnie potraficie oceniać dokonania niezwykłych ludzi i doceniać wartościowe wydarzenia nie tylko w świecie kultury i sztuki, ale także w innych dziedzinach życia. Jesteśmy zgodni w tej ocenie. Szczególnie cieszy nas fakt Waszych wyborów w kategorii Człowiek Roku. Tak, jak Wy, podzielamy opinię, że w tej kategorii na najwyższe oceny zasługują ludzie pełni pasji i uporu w dążeniu do celów, wierni swoim ideałom, tacy, którzy swoją twórczością czy innymi osiągnieciami sprawiają, że nasz świat staje się lepszy. Zresztą, za każdą z nominacji w poszczególnych kategoriach kryją się niezwykli ludzie.”

Głosy można oddawać na stronie rmfclassic.pl/mocarty-2014 do 15 lutego.
März 2021
04MÄRDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MÄRFr, 19:00