JESTEŚMY W DOMU

TUTAJ gra Filharmonia! Rodzinny koncert dla Szczecina

AKTUELLES | 30-10-2018
To właśnie TUTAJ, w Szczecinie, żyjemy spokojnie i otoczeni zapachem czekolady. Podczas koncertu rodzinnego 4 listopada o godzinie 17:30 złożymy muzyczny hołd wszystkiemu, co jest naszym lokalnym powodem do dumy, temu, co szczecińskie! Wspólnie zaśpiewamy, nie zabraknie "Pasztecików", odbędzie się także specjalna premiera...
Regionalnych akcentów w Szczecinie jest tu tak dużo, że można by o nich śpiewać piosenki. I tak też się stało! Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, wspierana przez młodych szczecińskich wokalistów, nagrała płytę „I żyli długo i w Szczecinie”. Płyta to kilkanaście muzycznych opowieści o naszych szczecińskich skarbach, których być może na co dzień nie doceniamy. Część materiału z płyty stała się podstawą do stworzenia niezwykłego rodzinnego koncertu, który już 4 listopada o godzinie 17:00 w złotej sali Filharmonii. Niezwykłego, bo oprócz słuchania młodzi melomani i ich rodziny będą mogli aktywnie włączyć się w koncert... śpiewając!

Podczas koncertu nie zabraknie największego hitu z płyty, czyli "Pasztecików". Będziemy także między innymi wspólnie uczyć się słów piosenki "Tutaj", która, jak chyba żadna inna z płyty, wzruszająco opowiada o przywiązaniu do miejsca, w którym się żyje. Utwór, wykonany na płycie przez Ritę Skalską i Jakuba Wojciechowskiego, pozwala przede wszystkim zrozumieć kontekst historyczny związany z lokalnym patriotyzmem oraz świadomością. Międzypokoleniowy chór, który podczas koncertu stworzą widzowie, najpiękniej zaśpiewa o tym, że "Tutaj" jesteśmy w domu, że Szczecin to nasze miejsce na ziemi.

Przy fortepianie zasiądzie sam kompozytor utworu – Mateusz Czarnowski, który osobiście będzie odpowiadał za naukę melodii utworu oraz przyswojenie słów piosenki, których autorką jest Malina Prześluga-Delimata. Koncert wzbogaci projekcja wideoklipu utworu „Tutaj” autorstwa Zuzanny Bukały.

A że podczas koncertu zagra Orkiestra, to zaśpiewamy także o niej i to... w zupełnie nowej odsłonie! Swoją premierę będzie miał z nowy utwór napisany specjalnie z okazji 70-tych urodzin Orkiestry, które świętujemy w tym sezonie. Autorką słów do piosenki jest Agata Kolasińska, muzykę, jak do wszystkich naszych szczecińskich piosenek, napisał niezastąpiony Mateusz Czarnowski.

Zapraszamy w niedzielę 4 listopada o godz. 17:00. Bilety dostępne w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl
04-11-2018, 17:00TUTAJ - Familienkonzert
Mai 2021
01MAISa, 19:00