FESTIVO 2015/2016

Weekend w Filharmonii w Szczecinie

AKTUELLES | 03-12-2015
Najbliższe cztery dni w Filharmonii w Szczecinie obfitują w wyjątkowe wydarzenia. Piątkowy wieczór i niedzielne popołudnie to uczta dla miłośników chóralistyki. W sobotę na scenie wystąpi młoda, utalentowana Santander Orchestra z Szymonem Nehringiem, finalistą i najlepszym Polakiem ostatniego Konkursu Chopinowskiego. W poniedziałek usłyszymy gwiazdę jazzu – Brandforda Marsalisa w towarzystwie doskonałych muzyków

Prawie dwustu chórzystów weźmie udział w szczecińskiej odsłonie koncertu „Śpiewająca Polska”. Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” jest elementem projektu Akademia Chóralna, którego celem jest stworzenie wzorcowej platformy rozwoju chóralistyki w całym kraju. Pomysłodawcą i realizatorem Akademii Chóralnej jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, a dyrektorem programowym projektu jest Agnieszka Franków-Żelazny, osobowość pełna entuzjazmu i energii, o wielkiej wrażliwości muzycznej, całkowicie oddana pasji, którą jest dla niej chóralistyka. Na scenie wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, siedem chórów, a w roli solistów: Katarzyna Dondalska – sopran, Agnieszka Rehlis – mezzosopran i Pavlo Tolstoy – tenor. Połączonymi zespołami pokieruje Jon Fylling. Początek koncertu o godz. 19.

Sobotnie poranki w Filharmonii to czas dla najmłodszych, którzy z nieukrywaną radością i dziecięcą werwą odkrywają świat dźwięków. Salonik Wiolinowy to przyjazna dzieciom przestrzeń kreatywnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej. Zajęcia rozpoczną się o godz. 12.

Szymon Nehring, finalista i najlepszy Polak XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina wystąpi w Szczecinie razem z Santander Orchestra. Muzyków w tym wyjątkowym koncercie poprowadzi John Axelrod. Trasa koncertowa obejmowała pięć wyjątkowych sal koncertowych w Polsce: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonię Narodową w Warszawie i Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Santander Orchestra to projekt kulturalno - edukacyjny, podczas którego młodzi muzycy zaprezentują się podczas pięciu koncertów w wyjątkowych salach koncertowych. Pomysł założenia orkiestry dla młodych muzyków narodził się w tym samym czasie, choć zupełnie niezależnie, w Fundacji MyWay i Banku Zachodnim WBK, który jest Mecenasem Projektu Santander Orchestra. Projekt jest realizowany wspólnie z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Początek koncertu o godz. 20.

W niedzielnym koncercie rodzinnym szczecińskim Filharmonikom towarzyszyć będą dziecięce zespoły chóralne, które przez cały rok pracowały w pocie czoła, aby wziąć udział w wielkim finale Akademii Chóralnej! W tym dniu Filharmonia gościć będzie utalentowaną młodzież z całej Polski, która wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii wykona zaaranżowane specjalnie na tę okazję utwory z bajek i filmów dla dzieci. Początek koncertu o godz. 17.

Jeśli poniedziałkowy wieczór, to jazz… Jubileuszowa dziesiąta edycja jednego z najbardziej prestiżowych cykli muzycznych w Polsce! Jej gwiazdą będzie wybitna postać światowego jazzu Branford Marsalis. Znakomity saksofonista i kompozytor pojawi się w nowym, zaskakującym repertuarze. Towarzyszyć mu będą Anna Maria Jopek, Mino Cinelu, Maria Pomianowska, Adam Strug, Atom String Quartet, Marcin Wasilewski, Robert Kubiszyn i Pedro Nazaruk w projekcie "Bezgranicznie. Branford Marsalis w Filharmonii w Szczecinie". Początek koncertu o godz. 20.

April 2021
04APRSo, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINKostenlose Online-Premiere
05APRMo, 19:00