FILM-HARMONY

Filmowy wieczór z West Side Sinfonietta

NEWS | 30-04-2019
West Side Sinfonietta jest zespołem, który współtworzą muzycy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie i Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu im. Witolda Lutosławskiego. Inicjatywa ta jest wyjątkowa na skalę Polski, a nawet Europy. Muzycy obu znakomitych instytucji z zachodniej Polski wymieniają się doświadczeniami artystycznymi, dając znakomite i pełne pasji koncerty.
Co ciekawe, orkiestra nie jest prowadzona tradycyjnie, przez dyrygenta, ale od pulpitu przez skrzypka. Rolę tę pełnią koncertmistrzowie szczecińskiej i wrocławskiej orkiestry - Paweł Maślanka i Marcin Danilewski. Oni też, wraz z doskonałym kontrabasistą Jackiem Sosną, tworzą trzon zespołu.

Wszystkich chcących dowiedzieć się co połączyło muzyków, jaka ich historia i jak prezentują się od kulis zapraszamy do obejrzenia z filmu o orkiestrze, który można zobaczyć TU. Historia, którą opowiedzieli autorzy filmu nie dość, że jest ciekawa, to jeszcze świetnie brzmi, okraszona muzyką m. in Vivaldiego wykonywaną przez muzyków West Side Sinfonietta.

Repertuar West Side Sinfonietty jest różnorodny, obejmuje zarówno dzieła klasyczne, jak i muzykę salonową. Ta niezwykła orkiestra ma w swoim repertuarze dzieła największych klasyków, m. in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, Johanna Straussa, Josepha Haydna czy właśnie Antonio Vivaldiego, a także... muzykę filmową, o czym już niebawem będą mogli przekonać się szczecińscy melomani.

Zobacz i posłuchaj West Side Sinfonietta:

Kolejną odsłoną talentu tych młodych muzyków przed publicznością zarówno wrocławską, jak i szczecińską będą dwa majowe koncerty. 5 maja West Side Sinfonietta przeniesie wrocławską publiczność z Wrocławia do Wiednia, a już niecałe dwa tygodnie później, 17 maja w Filharmonii w Szczecinie muzycy wypełnią złotą salę symfoniczną najlepszą muzyką filmową. Podczas koncertu Szczecin–Wrocław | Movie set usłyszymy utwory filmowe m.in. Leonarda Bernsteina, Nino Roty, czy Astora Piazzolli, a także piosenki takie jak „Ta ostatnia niedziela”, „Ederlezi / Nie ma Ciebie” z filmu Czas Cyganów, „Cancion del Mariachi” z filmu Desperado czy „Meluzyna” z filmu Pan Kleks. Orkiestrze towarzyszyć będzie wokalistka Ola Bugaj.

Bilety na koncert 17 maja Szczecin–Wrocław | Movie set w cenach 20-40 zł można kupić w kasie Filharmonii w Szczecinie lub na filharmonia.szczecin.pl.
VIDEOS AND PHOTOS
May 2021
01MAYsa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Polish Music free online premiere