Arteterapia z twórczością Beksińskiego

NEWS | 29-07-2016
Prześladowało go to, że przestanie być. Zapewne ten lęk jest źródłem mroku i grozy, które otaczają jego prace. Jeden z najbardziej charakterystycznych polskich twórców współczesnych Zdzisław Beksiński stał się inspiracją dla twórczych działań niepełnosprawnych intelektualnie osób. Owoc ich działań będzie można od 3 sierpnia zobaczyć w Filharmonii w Szczecinie.
Autorami prac prezentowanych na wystawie „Beksiński – Inspiracje” są podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie. Pod kierunkiem instruktorów powstały dzieła o niepowtarzalnym klimacie: rzeźby, płaskorzeźby, obrazy, ale także niezwykłe pod względem formy przestrzenne prace stworzone wyłącznie z papieru. Uczestnictwo w projekcie było dla podopiecznych arteterapią, czyli rodzajem warsztatów, których celem był rozwój osobisty poprzez tworzenie sztuki.

Fantastyczny świat Zdzisława Beksińskiego, pełen koszmarów sennych, wizji apokaliptycznych, abstrakcyjnych form plastycznych i fotograficznych, spotkał się z wrażliwością świata osób niepełnosprawnych. Wystawa ta to swoisty hołd złożony wyjątkowemu artyście z Sanoka.

Ponad 30 prac prezentowanych w holu Filharmonii w Szczecinie ma skłonić widzów do refleksji nad ulotnością ludzkiego życia, poruszyć do odkrywania symbolicznych treści ukrytych w niedopowiedzeniach artystów.

Ekspozycja będzie prezentowana w holu Filharmonii do 21 sierpnia.

VIDEOS AND PHOTOS
July 2020
05JULsn, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku