Płyta "Hey w Filharmonii" od piątku w sprzedaży

AKTUELLES | 03-06-2015
W piątek 5 czerwca trafi do sprzedaży niezwykła płyta - "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged". Nagranie płyty w najpiękniejszym budynku Europy było wspólnym pomysłem Filharmonii i zespołu HEY. Płyta od piątku dostępna będzie w kasie Filharmonii, w promocyjnej cenie 32 zł (cena okładkowa 39,99 zł).

Tak o albumie mówi Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii w Szczecinie:

“Trzymają Państwo w rękach nasze małe marzenie, które pokazuje, że kochamy Szczecin, naszą Filharmonię, zespół Hey oraz odważne

pomysły, które nie zawsze wpisują się w tradycyjną definicję Filharmonii. Mam nadzieję, że piękne dźwięki i emocje zawarte na tej płycie na długo będą dla Państwa i dla nas inspiracją do kreowania pomysłów i odwiedzania miejsc, w których spełniają się marzenia.“

Dążenie zespołu do zarejestrowania koncertu Unplugged, zbiegło się z inicjatywą Filharmonii do współtworzenia unikalnego projektu - wydarzenia specjalnego tylko dla tego miejsca.

I tak powstał „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu – w zapierającej dech wyglądem i imponującej warunkami akustycznymi, nagrodzonej prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe Filharmonii w Szczecinie. Na potrzeby tego koncertu skład zespołu został poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrali szczecińscy filharmonicy oraz muzycy towarzyszący zespołowi na koncertach HEY Unplugged, doskonale rozbudowało warstwę muzyczną utworów zespołu. HEY, zanurzony w akustycznym żywiole odkrywa zupełnie nowe muzyczne światy. Większości z utworów zebranych na „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ w wersji bez prądu jeszcze nie słyszeliście, żadnego w takim opracowaniu.

To również, w pewnym sensie, powrót do domu, bo przecież koncert - którego zapis oddajemy właśnie w Państwa ręce - odbył się w mieście, z którego HEY wypłynął przed ćwierćwieczem na szerokie i burzliwe wody wielkiej kariery.

W 2014 roku, po latach od albumu HEY MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami, zespół ponownie wyruszył w trasę akustyczną tym razem z zupełnie nowym repertuarem. Koncerty okazały się być ogromnym sukcesem. Gdy koncert w Szczecinie stał się możliwym, nie było wątpliwości, że będzie to koncert wyjątkowy, niepowtarzalny, skrojony na miarę tego miejsca.

Płyta powstała dzięki otwartości i wsparciu Filharmonii w Szczecinie. Projekt jest również współfinansowany ze środków Miasta Szczecin oraz powstał przy wsparciu EcoGeneratora, sponsora cyklu ENERGICO.

08-04-2015, 20:00HEY Unplugged - Konzert
26-03-2015, 19:00HEY Unplugged - Konzert
Februar 2021
04FEBDo, 19:00