Muzyka na wodzie - przeboje muzyki amerykańskiej

AKTUELLES | 25-06-2015
„Przeboje muzyki amerykańskiej” to tytuł trzynastej już edycji koncertu szczecińskich filharmoników z cyklu „Muzyka na wodzie”. Na przystani jachtowej nad jeziorem Dąbie usłyszymy najbardziej znane utwory kompozytorów amerykańskich – George’a Gershwina, Cole Portera czy Glenna Millera. Zabrzmią także utwory z repertuaru Louisa Armstronga czy Freda Astaire'a. Wstęp wolny.
Pomysłodawcą koncertu w tym nietypowym miejscu jest wieloletni skrzypek i koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie – Jan Waraczewski. Poprzednie edycje koncertów z cyklu „Muzyka na wodzie” przyciągnęły prawdziwe tłumy. Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadzi się rokrocznie ponadtysięczna publiczność. Niecodzienna sceneria koncertu sprawia, że wrażenia muzyczne odbierane są przez słuchaczy jeszcze intensywniej.

Pomysłodawcą i głównym animatorem koncertów z cyklu „Muzyka na wodzie” jest Jan Waraczewski – skrzypek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. To także założyciel i dyrygent popularnej, szczególnie w latach 70-tych orkiestry "Lekka kawaleria", wieloletni koncertmistrz Orkiestry Filharmonii w Szczecinie, a prywatnie zapalony żeglarz.

Koncert poprowadzi Jan Walczyński - kompozytor, aranżer i dyrygent. Od wielu lat prezentuje publiczności autorskie programy z muzyką filmową oraz rozrywkową. Jest ceniony za tworzenie świetnie brzmiących i ciekawych aranżacji. Stworzył niemal trzydzieści programów, prezentując między innymi „Muzykę z westernów”, „Muzykę z romansów”, „Muzykę z filmów gangsterskich”, „Muzykę Ennio Morricone”, „Muzykę filmową Nino Roty”, a także szlagiery muzyki rozrywkowej - „The Beatles”, „Elvis Presley”, „Michael Jackson i Whitney Houston”, „Nat King Cole”, „Frank Sinatra”, „Tanga”. Od lat współpracuje między innymi z Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Ewą Bem, Andrzejem Rosiewiczem. Jest również autorem koncertów i muzyki teatralnej dla najmłodszej widowni.

Koncert odbędzie się w sobotę, 27 czerwca o godz. 22 na przystani Jacht Klubu AZS w Szczecinie – Dąbiu przy ul. Przestrzennej 9. Wstęp wolny.
Organizatorem koncertu jest Jacht Klub AZS przy ul. Przestrzennej w Szczecinie.

März 2021
04MÄRDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MÄRFr, 19:00