MDF Festival 2018

Paszport Polityki dla artystów MDF Festival

NEWS | 09-01-2019
Warszawski kolektyw panGenerator we wrześniu gościł w Filharmonii ze swoją instalacją SPIRALALALA, zainspirowaną kręconymi schodami w holu. Teraz artyści zdobyli Paszport Polityki w kategorii kultura cyfrowa, m.in. za wspomnianą pracę.
Nagroda dla panGenerator została przyznana "za fenomenalne spajanie światów analogowego i cyfrowego w jedną całość, za kreatywność w tworzeniu przedmiotów i instalacji, które stają się łącznikami pomiędzy nowoczesnością i tradycją".
Więcej informacji TU

Nominujący do nagrody zwracali uwagę na interaktywną instalację SPIRALALALA, z którą grupa gościła we wrześniu 2018 r. w Filharmonii w Szczecinie: Połączenie (znowu) wyobraźni, twórczej inwencji i techniki umożliwiła przekształcenie statycznego fragmentu architektury w instrument służący do transformacji głosu.
Więcej informacji o nominacjach TU

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁA SPIRALALALA

SPIRALALALA została zaprezentowana podczas festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM (MDF) - inicjatywy ponad podziałami, łączącej różne dziedziny sztuki. Publiczność podczas tegorocznej, pierwszej edycji doświadczyła m.in.: koncertów symfonicznych kameralnych, wystaw, warsztatów, paneli dyskusyjnych, happeningów, a także wizualizacji świetlnych i brzmieniowych. Pierwsza edycja Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM odbyła się w dniach 19-23 września 2018 roku w wyjątkowej, wielokrotnie nagradzanej przestrzeni organizatora – Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Więcej o MDF Festival na mdf.filharmonia.szczecin.pl.

Instalacja wykorzystała jeden z najbardziej charakterystycznych elementów architektury wnętrza Filharmonii w Szczecinie – spiralne schody, które stały się podstawą interaktywnej instalacji audiowizualnej. Spirala schodów została przekształcona w studnię, w której głosy gości festiwalowych przybierały materialną i wizualną formę. W taki sposób powstawało wyjątkowe widowisko architektoniczno-muzyczno-świetlne.
Więcej o instalacji TU.

Paszporty Polityki zostały przyznane po raz 26. Jak piszą sami organizatorzy nagroda powstała dla artystów, których talent przekracza średnie polskie normy i przestaje się mieścić w naszych geograficznych granicach.
Więcej o laureatach 26. edycji Paszportów TU.

VIDEOS AND PHOTOS
June 2021
01JUNtu, 11:00
05JUNsa, 11:00