Namiętności Edwarda Dwurnika

AKTUELLES | 10-09-2015
Tym razem na Poziomie 4. szczecińskiej Filharmonii zagoszczą abstrakcyjne prace Edwarda Dwurnika. Po dwóch zeszłorocznych szczecińskich wystawach (Galeria ZPAP "Kierat" i cykl "Sportowcy" w Książnicy Pomorskiej) prace artysty zagoszczą w nowoczesnej i tak polubionej przez gości Filharmonii, której ubiegłoroczne uroczyste otwarcie zbiegło się z wernisażem Edwarda Dwurnika w Sali pod Piramidą nieopodal.
Wybitny polski malarz i grafik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. Niepokorny i prowokacyjny, zmienny i nieprzewidywalny, pełen diabelskiego poczucia humoru, do dziś budzi skrajne reakcje i poruszenie, także wśród twórców najmłodszego pokolenia.

"Prezentowana wystawa jest fragmentem lustra, rozbitego – jak w pewnej mierze większość artystów śmie postrzegać własną sztukę, a większość ludzi – swoje życie. Fragment to jednak nieodzowny, jak się okazuje. Oto bowiem dawne, pełne intensywnej emocjonalności wypowiedzi malarza – komentatora rzeczywistości można prawem wyobraźni zawiesić naprzeciwko kolorowych abstrakcji, niech ze sobą rozmawiają jak obraz z obrazem, niech przeglądają się w sobie."

Barbara Tylewska

Wernisaż odbędzie się we wtorek, 22 września o godz. 19 na Poziomie 4. szczecińskiej Filharmonii. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Filharmonii od wtorku, 15 września od godz. 13:00.

Wystawę można oglądać do 15 października.

März 2021
04MÄRDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MÄRFr, 19:00