IV Turniej Muzyków Prawdziwych coraz bliżej

AKTUELLES | 25-07-2018
Od 6 do 9 września w Filharmonii w Szczecinie będzie królować muzyka ludowa. Już po raz czwarty zapraszamy na wyjątkowe spotkania z tradycyjnymi brzmieniami i przypominamy, że rekrutacja do IV Turnieju Muzyków Prawdziwych trwać będzie jeszcze tylko do 27 lipca.
Turniej Muzyków Prawdziwych to konfrontacja praktyk wykonawczych i regionalnych tradycji, a przede wszystkim spotkanie i swoiste święto muzyki tradycyjnej w białym gmachu Filharmonii w Szczecinie. To właśnie w stolicy Pomorza Zachodniego, na jednej scenie, występują muzycy z całej Polski, prezentując dziedzictwo regionów i nowatorskie interpretacje muzyki korzeni.

Ponownie w szranki staną soliści wokaliści, soliści instrumentaliści, zespoły śpiewacze i zespoły wokalno- instrumentalne. Wykonawcy będą odpowiadać na wątki tematyczne. W tym roku będą to przedstawiane za pomocą popularnych w internecie emoji i emotikonek, wizerunków twarzy, wyrażających emocje. To właśnie muzyczna odpowiedź, interpretacja wylosowanych emocji, będzie zadaniem uczestników, startujących w Turnieju. Po raz drugi odbędzie się także Turniej Tańca – konkurs dla par tanecznych z własną kapelą.

Dotychczasowe edycje Turnieju Muzyków Prawdziwych zgromadziły ponad pięciuset wykonawców z najróżniejszych zakątków Polski. Wielobarwność muzyki ludowej, jej różnorodne, nowe, czasami zaskakujące, interpretacje już 6-9 września po raz kolejny zabrzmią w Filharmonii w Szczecinie.

Laureaci IV Turnieju Muzyków Prawdziwych wystąpią na koncercie finałowym 9 września 2018 r. w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Poza częścią konkursową w programie Turnieju między innymi koncert inauguracyjny, pokaz filmu, wystawa, warsztaty muzyki tradycyjnej i warsztaty dla dzieci oraz Dom Tańca.

Jednocześnie przypominamy, że jeszcze do 27 lipca trwać będzie rekrutacja do IV Turnieju Muzyków Prawdziwych. Zgłaszać się mogą muzycy wierni tradycji i interpretujący ją na nowo.

Tymczasem zapraszamy na kanał YouTube Filharmonii, na którym można obejrzeć nagrania z przesłuchań do dwóch poprzednich edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych. Oczekiwanie na tegoroczną edycję umilą Państwu najlepsze wykonania muzyki tradycyjnej.

Więcej szczegółów na temat rekrutacji i samego turnieju na stronie internetowej turniej.filharmonia.szczecin.pl
Mai 2021
01MAISa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Polnische Musik Kostenlose Online-Premiere